Samsung Enterprise Edition – mida see tähendab ja kelle jaoks oluline on?


Viimastel aastatel on Samsung nii mõnelegi nutiseadmele lisanud märke, et tegemist on Enterprise Edition versiooniga. Seega on osadest seadmetest olemas nii-öelda kaks versiooni, ehk tavaline ja Enterprise Edition lisanimega.

 

Kuna esmapilgul tundub, et lisaks täiendavale nimele, mingit vahet võrreldes samasuguse tavalise seadmega ei olegi, siis selgitamegi alljärgnevalt, mida see Enterprise Edition õigupoolest tähendab ja kelle jaoks see oluline on.

 

Mõeldud äriklientidele, kuid sobib ka eraisikule

 

Olemuslikult on Enterprise Edition lisanime kandvad seadmed Samsungi poolt spetsiaalselt äriklientide jaoks kohandatud. Seega mõeldud on need tegelikult äriklientidele.

Kuna aga tegemist on üldjoontes täiendatavate tarkvaraliste lisade ning muudatustega, siis võivad ka kõik teised, sealhulgas eraisikud, neid telefone ja tahvleid rahuliku südamega soetada ning kasutada. Lihtsalt nende jaoks ei pruugi Enterprise Edition täiendused lisaväärtust luua.

 

Aga mida siis Enterprise Edition endaga kaasa toob?

 

Turvauuendused

Üheks peamiseks erisuseks, mida EE (Enterprise Edition) pakub, on neli aastat garanteeritud turvauuendusi. Seega saab telefoni soetaja olla kindel, et tema seade on selle aja jooksul varustatud kõige värskemate Androidi ja Samsungi turvauuenduste ja tarkvaravärskendustega.

Kuigi esmapilgul näib see ebaoluline, on osade klientide jaoks tegemist tegelikult küllaltki tähtsa argumendiga. Sest nii saab kindel olla, et kogu seadme eluea jooksul on tagatud piisav turvalisus nii seadme, kui selles olevate andmete ja seega ka ettevõtte vaates.

 

Saadavus

Kõik EE nime kandvad tooted on saadaval vähemalt kahe aasta jooksul alates tutvustamisest.

Kiiresti muutuvas maailmas ei olegi see nii väga tavaline ja tegelikkuses näiteks eraisikutele ka oluline. Sest kahe aasta möödudes soovitakse niikuinii uuemat ja paremat aparaati. Äriklientidele aga, kelle kasutuses on kümneid ja võib-olla isegi sadu seadmeid ning nende haldamine viidud keskseks, on järjepidevus väga oluline. Seega saab ettevõte tagada võrdlemisi ühesuguse seadmepargi ja nii vähendada oma halduskoormust. Lisaks on sedaviisi kergem planeerida ka investeeringuid.

 

Knox Suite

Eeltoodule lisaks saab iga EE märgisega seadme ostja tasuta ühe aastase litsentsi, et kasutada Knox Suite tarkvara. See võimaldab ettevõttel keskselt seadmeid hallata ja juhtida. Nii saab administraator vajadusel telefoni paigaldada soovitava tarkvara, analüüsida seadmete olukorda, kasutusviise jne. Seega on Knox Suite abil võimalik tuntavalt vähendada käsitöö hulka ja kokkuvõttes lihtsustada seadmete haldamist.

 

Millised seadmed on toetatud?

EE versioone pakutakse praeguse seisuga lipulaevadest, näiteks Samsung Galaxy S22-st aga ka rugged telefonist ehk  xCover 5-st.

Lisaks on EE versioon veel mitmest vanemast mudelist. Täpsem valik sõltub antud juhul küll regioonist ja edasimüüjast.

Veelgi täpsemalt saab Enterprise Edition kohta lugeda siit.

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi