Qualcomm 788G – keskklassi telefoni süda

#mobiiltelefonid #protsessor
2 min lugemine

Mobiiltelefonide protsessoritest ei räägita kuigi palju. Heal juhul mainitakse ära tuumade arv ja kiirus gigahertsides, kuid sellega ka asi piirdub. Enamik kasutajatest ei tea, mis protsessor tema telefoni sees toimetad ja kas see on hea või mitte.

 

Üldiselt pole selles ka midagi halba, sest päeva lõpuks on oluline, et seade toimiks, oleks piisavalt kiire ja energiasäästlik. Samas aga on tegemist siiski telefoni nii-öelda südamega, millest sõltuvad eelpool mainitud kiirus, energiasäästlikkus ja tegelikkuses ka mitmed oskused. Seetõttu pannakse protsessoritele tootjate poolt päris palju rõhku ning toimub pidev areng.

Apple ja Samsung kasutavad enda poolt välja töötatud kiipe, kuid enamik teistest tootjatest toetuvad kolmandate osapoolte toodetele ning üheks suuremaks on siin Qualcomm ja nende Snapdragon seeria.

Antud ettevõtte hetke kiireim ja võimsaim on 888 platvorm, millest oleme juba ka kirjutanud. Nüüd aga on välja tuldud 788G nime kandva kiibistikuga, mis on mõeldud keskklassi telefonidele. Olemuselt on see on tegelikult 888 edasiarendus, kuid pisut soodsam.

Tootja sõnul on tehtud palju tööd, et saavutada mõistliku hinna juures tippseadmetes kasutatavate kiipidega võrreldavad parameetrid ja tundub, et see on neil ka õnnestunud.

Seega peaks ka mitte päris lipulaevad olema varsti senisest kiiremad, toetama suuremaid ekraanide kaadrisagedusi ja resolutsioone ning muid graafika ja kaameratega seotud toiminguid. Nimelt toetab kiibistik pildistamisel korraga kuni kolme kaamera samaaegset kasutamist.

Niisiis jääme ootama, millel uued ja senisest taas tsipakene paremad telefonid lettidele jõuavad. Kuuldavasti on Qualcommil ka saadavuse osas võrreldes konkurentidega pisut parem seis.