Alates septembrist on Telia TV teenus saanud HBO-nimelise täienduse. HBO ise on tuntud USA teenusepakkuja ning sisutootja ja isegi, kui see täheühend ise tundub võõrana ja suurt midagi ei ütle, võib mõelda seriaalile “Troonide mäng”. See ilmakuulus sari on just kõnealuse ettevõtte poolt toodetud ja loomulikult seega nüüd hooaegade kaupa ka Telia TV-s kättesaadav. Mida põnevat HBO aga veel pakub ja kuidas töötab, sellest järgnevalt.

 

HBO kasutamiseks tuleb see eraldi tellida või omada lisakanalite paketti. Teenus tekib Telia TV menüüsse, sinna, kus eelnevalt oli FOX, ilmub uus valik nimega “Äpid”. Koos FOX-iga pesitseb seal all nüüd ka HBO-nimeline nupukene. Sellele vajutades avanebki vastav keskkond ja seal pakutav sisu muutub  kättesaadavaks.

 

Lihtne, selge, kiire

 

Kohe esimese asjana saab kasutaja otsustada, kas vaadata soovitakse filme või sarju ning kummagi valiku all kuvatakse kasutajale soovitusi ja viimati vaadatud asju. Lisaks soovitustele ja viimati vaadatud jaotustele saab seejärel nii filme kui ka sarju otsida žanrite kaupa. Nii leiab vajaliku üsna kiirelt ja suurema vaevata.

Teenuse kasutajaliidese välimus on üldiselt sarnane samuti Telia TV-s leiduvale valikule “Sirvi“, kuid samas visuaalselt erinev ülejäänud Telia TV sisust. Seega on nuppude välimus ja värvilahendus uudne ja mitte nii väga Telia TV nägu, kuid õnneks endiselt pigem lihtne ja loogiline. Võib isegi öelda, et kasutajaliides on minimalistlik ehk puhas ja vaba kõigest üleliigsest. Kuna sama joon on ka Telia puldil, siis saabki kõik toimingud kiirelt nooleklahvidega ning OK- ja Tagasi-nupuga tehtud. Lisaks on teenuses toimetamine ka väga kiire ehk vajutusele järgneb kohene reaktsioon ning pikalt mingite asjade avanemist ootama ei pea.

 

Sisu ja võimalused

 

Kui filmidega on asi lihtne, valid sobiva ja vaatad, siis sarjade puhul tuleb esimese asjana otsustada nii-öelda pealkiri ja seejärel valida hooaeg ning konkreetne episood. Hea on see, et vastav valik on kenasti nähtav ja selles osas segadust ei teki. Olles sarja leidnud, pakutakse järgmise valikuna hooaegu ning seejärel konkreetseid osasid. Üks asi, mis praegu puudub, kuid võiks nii filmide kui ka seriaalide juures veel lisaks olla, on treiler ehk lühike tutvustav video. Praegu on olemas vaid lühike tekstipõhine lisainfo kastike. Teada-tuntud teoste puhul pole treiler küll oluline, kuid uute lemmikute otsimisel küll.

Peale vaatamise käivitamist käib aga kõik taas sarnaselt ja Telia TV-le omaselt. Võimalik on kerimine, paus, jätkamine jne. Keele osas saab valida eestikeelsete subtiitrite või venekeelse audio vahel.

Samuti saab otsustada, kas vaadata soovitakse HD- või SD-pilti. Nagu eeldada võib, on keskkonna sisu ühe tootja ehk HBO keskne. Olgugi et suur ja rahvusvaheline, kumab osaliselt ikkagi läbi, et tegemist on USA ettevõttega ja peamiselt ollakse ka sinna turule suunatud. Seega on filmivalik võib-olla mõnes osas samuti selles suunas pisut kaldu. Nii on näiteks dokumentaalfilmid ehk põhjaameeriklastele südamelähedasemad kui meile. Kuid teiselt poolt jällegi on seriaalid rahvusvaheliselt tuntud ja üle ilma jälgitavad ning seega populaarsed ja huvitavad ka meile.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et HBO näol on tegemist tervitatava uuendusega ning igati soovitatava teenusega. See on hästi tehtud ja annab neile, keda seal leiduv sisu huvitab, palju juurde. Seriaalide osas saab koduses keeles kõik vanad lemmikud ära vaadata ning tõenäoliselt leida ka uusi magneteid, mis vaataja tundideks enese köitesse haaravad. Jääb vaid loota, et ka HBO sisu püsib pidevalt ajakohane ning uueneb samas taktis muu maailmaga.