Mobile World Congress jääb käesoleval aastal ära

#korona viirus #mess #MWC
2 min lugemine

Maailma suurim iga-aastane mobiilimess Mobile World Congress ehk MWC, mis oleks pidanud toimuma 24-27 veebruaril, jääb sellel aastal ära.

 

Messi tühistamise põhjuseks on üha laiemalt leviv koroonaviirus. Nimelt olid mitmed nimekad ettevõtted, nagu näiteks Sony, LG, HMD Global jne., viiruseohule viidates juba teatanud oma loobumisest. Kuna taandujate nimekiri täienes iga päevaga, ning tegelikkuses oldi mures ka allesjäänud osalejate ja külastajate turvalisuse pärast, otsustatigi mess seekord hoopis ära jätta.

 

 

Oma avalduses, mis on lisatud ürituse kodulehele, ütlevad korraldajad, et antud oludes on üritust võimatu korraldada. Samuti kinnitatakse, et mõtetes ollakse nendega, keda viirus on mõjutanud ning, et loodetavasti saab mess aastal 2021 taas toimuma.

 

Miks see tähtis on?

 

Traditsiooniliselt on just Barcelonas toimuv MWC olnud see koht, kus paljud tootjad oma uute mudelitega välja tulevad. Seda seetõttu, et tegemist on väga suure üritusega. Nimelt on messi külastajate arv tavaliselt suurusjärgus 100 000 ning ka osalejate arvu loetakse tuhandetes. Seega on kogu tehnoloogiamaailma pilgud veebruari lõpus alati Barcelona poole suunatud. Tootjate jaoks tähendab see seda, et vajalik kõlapind ja uudisvoog on uue mudeli tutvustamisel olemas ning ka toodete nii-öelda “valmimine” on selleks perioodiks ajastatud. Lisaks uutele telefonidele on MWC-l aga alati tutvustatud ka uusi tehnoloogiaid ning messil näidatu põhjal saab tavaliselt aimu sellest, mida lähitulevik selles vallas toomas on.

Kuna üritus otsustati täies mahus ära jätta, mitte edasi lükata, tuleb nüüd tootjatel lihtsalt leida mingi muu viis oma uudismudelite tutvustamiseks. Telefonid ja seotud tooted-teenused on ju valmis ja ootavad maailmale näitamist. Kindlasti ei ole see ületamatuks probleemiks suurtele tegijatele, kuid mitmeid väiksemaid võib see negatiivselt mõjutada küll.