Millised on Samsung Fold ja Note järeltulijad?

#flip #fold #Note #samsung
4 min lugemine

Maailma suurima telefonitootja Samsungi tippseadme rivis on hetkeseisuga S21 seeria, Note 20 ja Fold 2. Neist S21-d on siis praegused tavapärased lipulaevad. Note aga puutepulgaga äritelefon ja Fold väga eriline volditava disainiga mudel.

 

Mida toob aga tulevik? S21 mudelivalikuga on asi selge. Neid (S21, S21+ ja Ultra) tutvustati alles aasta alguses ja uusi mudeleid peame seega veel ootama. Palju põnevamaks läheb aga siis, kui mõelda Fold-i ja Note peale. Nimelt on mõlemad seadmed juba pisut vanemad ja seega võib neile õige pea järeltulijaid oodata.

 

Uued Fold ja Note on teel? Või ikka ei ole ka?

 

Kuna aeg läheb ja varsti võiksid uued telefonid ilmavalgust näha, pöörame meiegi oma pilgud internetiavaruste poole ja uurime, mida kuulujuttude veskid siiani jahvatanud on. Kuna uudiseid, infokilde ja spekulatsioone on siin ja seal ilmunud üsna mitmeid, võib eeldata, et midagi on tulekul. Samas ei saa muidugi mitte midagi täie kindlusega väita ja info võib seega olla nii õige kui ka vale.

Kõige suurem segadus valitseb vast uue Note ümber. Nimelt on Note ikka olnud selline telefon, millel on styluse ehk puutepulga tugi ja see on seda kõikidest teistest eristanud. Nüüd aga on samasuguse toe saanud ka kevadel näidatud S21 Ultra ning kuuldavasti saavad sarnase funktsionaalsuse ka tulevased lipulaevad. Seega on uue Note tulek tegelikult üleüldse küsimärgi all. Seda enam, et tavaliselt on see juhtunud augustis ning juuniks on tasapisi hakanud lekkima ka erinevaid pilte ja kõlakaid. Käesoleval aastal valitseb aga vaikus. Seega võib siin ääri-veeri ennustada, et uut Note telefoni käesoleval aastal turule ei toodagi.

 

Fold 3

 

See aga jätab ukse avatuks Foldile, olgu selle nimeks siis Fold 3 või midagi muud. Nimelt on Fold-i järeltulija kohta juba ilmunud päris mitmeid kuulujutte ja ka häguseid pildikesi. See aga viitab sellele, et uus mudel (mudelid) on tulekul. Mis omakorda tähendab, et Samsungi tuleviku portfell koosneb S seeria tippseadmetest, mida näidatakse kevadel ja seda täiendavad siis suve lõpus ilmuvad volditava ekraaniga seadmed.

 

Samsung Fold 2

 

Tuginedes internetis levivale infole võib seega praegu (vist) öelda, et Samsung ei ole volditavate ekraanidega telefone hüljanud ning toob mingil ajahetkel lähemas tulevikus välja uue põlvkonna aparaadi. Eeldatavasti on selle disain kontseptsioonilt jäänud samaks. Ehk siis ekraan volditakse kokku sissepoole ning seda täiendab omakorda veel teine, ehk väiline ja täisfunktsionaalne ekraan. Kui suured need olla võivad, selle osas üksmeel puudub. Võib vaid eeldada, et väline ekraan on saanud senisest pisut suurem. Fold 2 välist ekraani oli nimelt vahel tänu liialt väikestele mõõtudele veidi ebamugav kasutada.

Kindlasti on tugevdatud seadme põhilist elementi ehk hinge ning kuulu järgi on taas saavutatud ka veekindlus. Veel pidavat telefon olema senisest vähem kohmakam, ehk siis tõenäoliselt on see saanud kergem ja loodetavasti ka õhem. Üsna kindlalt võib väita ka, et parem on saanud kaamera. On ju S21 kaamera komplekt vägagi hea ja selle kasutamine Fold-i juures tundub igati loogiline.

Lisaks on tõenäoliselt arendatud tarkvara, et disainist tulenevaid eeliseid paremini ära kasutada ning eeldatavasti oskab nüüd suurem hulk rakendusi poolitatud vaadet funktsionaalsemalt kasutada.

Mis puutub aga hinda, siis selle kohta on midagi põhjapanevat raske väita. Võib vaid loota, et tehnika arengu ja mahtude suurenemise tulemusena, on see senisest pisut väiksem.

 

Flip?

 

Ääri-veeri on räägitud ka uuest Flip-ist, ehk kompaktse disainiga volditava ekraaniga aparaadist. Kuuldavasti on ka see uueks saamas ning seekord pidavat olema paranenud eelkõige tehniline võimekus. Senine oli nimelt uudne küll ekraani poolest, kuid muudelt parameetritelt pigem keskpärane. Lisaks nuriseti palju imepisikese välise ekraani pärast. Juhul kui uus Flip peaks tulema on eeldatavasti see nüüd suurem ja funktsionaalsem.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks võib seega öelda, et kuigi midagi kindlat ei saa väita, tundub praegu, et Note on surnud. Samas aga elab tema kontseptsioon, ehk puutepulga tugi edasi teistes seadmetes.

Lisaks tundub, et volditav disain on Samsungi meelest elujõuline ja sellega minnakse edasi. Seega võib eeldada, et sellelaadseid telefone näeme lähemas tulevikus veel ja selle üle jääb ainult rõõmustada.