Tänapäeval tehakse enamikus kontorites suurem osa töödest arvutite abil. Selleks aga, et kõik vajalikud toimingud ikka võimalikult tõhusalt ja mugavalt tehtud saaksid, tuleks mõelda ka erinevatele lisadele.

 

Kuigi mitte kohustuslikud ega vältimatult vajalikud, on ka väiksemas kontoris kasulik tähelepanu pöörata sellele, millised lisaseadmed ja töövahendid tavapärasele arvutile juurde soetada. Seda ikka seetõttu, et näiliselt lihtne lisaseade võib tööd mitu korda mugavamaks ja kiiremaks muuta. See aga omakorda tähendab paremini kasutatud aega ja rahulolevamaid inimesi.

 

Monitor

 

Viimastel aastatel on aina populaarsemaks saanud sülearvutid ning enamasti eelistatakse neid lauaarvutitele. Kuigi ka sülearvutitel on olemas oma ekraan, on see seadme kompaktsete mõõtmete ja aku kestvuse huvides võrreldes välise monitoriga siiski üsna pisikene. Tööd on aga suuremalt ekraanilt mugavam teha, seega võimaldab lisamonitor palju suuremat pilti ning tõhusamat toimetamist. Enamikul sülearvutitel on olemas kahe monitori korraga kasutamise tugi. See tähendab, et koos saab kasutada nii arvuti enda kuvarit kui ka ühte või lausa kahte välist lisamonitori. Nii saab mitut akent korraga lahti hoida ning vajaliku info kiiremini loetud või sisestatud.

 

Printer

 

Seda, mida printer teeb, teab vast igaüks, aga kuna printereid on erinevaid, tasuks selle soetamisel mõelda, milliseid ülesandeid ja kui suures mahus see täitma hakkab.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Kui printeri kasutajaid on mitu, võiks tegemist olla võrguprinteriga. Sellisel juhul saab mitu inimest ühe printeriga hakkama. Veel tuleks analüüsida, kas vaja on ka skanneri ja koopiamasina olemasolu. Sellisel juhul tuleks soetada kõik-ühes seade. Kuigi kontorites kasutatakse väga palju lasertehnoloogial põhinevaid printereid, võib väiksemate mahtude ja soodsa hinna otsinguil vaadata ka tindiprinterite poole. Kuigi pisut aeglasemad, on nende puhul tegu värviprinteritega.

 

Hiir ja klaviatuur

 

Tänapäevase arvuti kasutamiseks on hiir vältimatult vajalik ning kuigi iga sülearvuti omab ka puuteplaati, on välise hiirega toimetamine siiski kiirem ja mugavam. Seega tasuks ühena esimestest asjadest mõelda välise hiire peale.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Enamasti on välised hiired juhtmevabad ning valikus on nii suuremaid kui ka väiksemaid, musti ja värvilisi ning ka paljude nuppudega funktsiooniderohkeid eksemplare. Sarnaselt hiirega on ka eraldi klaviatuur asi, ilma milleta saab küll hakkama, kuid olukorras, kus tuleb rohkem kirjutada, on eraldi asetsev ja suuremate mõõtudega klaviatuur lihtsalt mugavam. Ka klaviatuurid on tänapäeval enamasti juhtmevabad ning valida saab mitme mudeli vahel.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Tarkvara

 

Kuigi igal arvutil on tootja paigaldatud tarkvara ehk operatsioonisüsteem, kasutab enamik ettevõtteid varem või hiljem ka Office’it ehk Wordi ja Excelit.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Paraku aga need levinud programmid arvutiga kaasa ei tule ning seega tuleb ühel hetkel tõenäoliselt ka Office’i paketi peale mõtlema hakata ning miks mitte seda teha koos arvuti ostuga.

 

Suur ekraan

 

Ka väiksemas kontoris on tavaliselt olemas koosolekute ruum, kus arutatakse asju ning näidatakse osalejatele suurt pilti. Selleks on tavaliselt kasutatud projektorit, kuid viimasel ajal on selle asemel hakatud kasutama rohkem ekraane.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Need on eredama pildiga ning ei tee nii palju müra kui projektorid. Ekraani ostmisel peaks vaid jälgima, et see oleks piisavalt suur ning läbi tuleb mõelda seinale kinnitamise ning kasutatavate liideste osa. Tõenäoliselt saab siin hakkama HDMI ühendustega, kasutades vajadusel arvuti jaoks vastavat üleminekut ning juhul, kui päevas peetakse paar-kolm koosolekut, saab seega suhteliselt soodsa hinnaga suure ekraani, millelt pilti näidata.

 

Muud lisad

 

ID-kaardilugeja

ID-kaart on kohustuslik ja seega taskus pea kõigil ning leiab nii töö- kui ka igapäevaelus rohket kasutust, seda hoolimata tõigast, et sarnaseid toiminguid saab teha ka Mobiil-ID või Smart-ID abil. Selleks aga on vaja kaardile lugejat ning see võib, aga ei pruugi arvutil olemas olla. Seetõttu tuleks ka ID-kaardi kastutamise võimalusele aegsasti mõelda.

 

Kott

Kuna sülearvuti on mobiilne ehk seda kantakse enesega kaasas, vajab see ka kotti. Nii on lihtsalt mugavam ja arvutile turvalisem. Seega tuleb ka sülearvuti kott varem või hiljem arvutile kaaslaseks valida. Kuigi koti soetamisel vaadatakse sageli selle välimust, tasuks tähelepanu pöörata ka suurusele ning taskute arvule ja vajalike pehmenduste olemasolule.

 

Puhastusvahendid

Tolm, sõrmejäljed ja muu igapäevane mustus ladestuvad paratamatult arvuti pindadele ning muudavad selle välimuse puhastamata jätmisel aja jooksul koledaks ning ebahügieeniliseks. Seega tuleb selleks, et arvuti ikka kena ja puhas oleks, ka puhastusvahendite peale mõelda. Kasutades kodukeemia asemel spetsiaalseid vahendeid, võid kindel olla, et arvuti saab õrnalt ja  kahjudeta puhtaks.

 

Väikekontori WiFi

 

Viimase, kuid väga olulise asjana tuleb mõelda internetiühendusele. Eeldatavasti on see igas kontoris olemas, kuid korralik, turvaline ja kõiki ruume kattev ühendus ei pruugi olla enesestmõistetav. Siin tuleb appi väikekontori WiFi – lahendus, mis pakub eraldi võrku nii töötajatele kui ka külalistele, on alati töökorras ning soodne. Teenusest lähemalt loe siit.