Microsoft muudab märtsis Microsoft 365 hinda

#Microsoft #Office 365
2 min lugemine

Microsoft teatas möödunud aasta lõpus Microsoft 365 hinnamuutusest. Peamiseks hinnatõusu argumendiks on asjaolu, et populaarse tarkvara hinda pole kümne aasta jooksul muudetud, kuid samas on Microsoft 365 väga palju edasi arenenud ning lisandunud on hulgaliselt erinevaid uusi võimalusi, näiteks viimase paari aastaga ülipopulaarseks muutunud Microsoft Teams.

 

Millal uuendus jõustub ja kui palju hind muutub?

 

Microsoft uuendab selle aasta märtsis Microsoft 365 hinnastamise loogikat ja samast hetkest hakkab kehtima ka uus hinnakiri. Lõplikku hinnakirja pole veel avalikustatud, see juhtub alles veebruaris, kuid on teada, et  keskmiselt tõusevad hinnad ca 10%, teatud pakettide puhul aga kuni 25%. Seejärel saavad Telia kliendid hinnamuutuse kohta personaalse teavituse.

Teine oluline muudatus puudutab arveldusperioodi. Kui varasemalt sai lepingut alustada ja lõpetada ükskõik mis ajal, siis uute reeglite kohaselt saab lepingut sõlmida minimaalselt üheks kuuks. Mida pikema perioodi klient valib, seda soodsam on hind.

 

Mis on Office 365 turule tulekust alates muutunud?

 

2011. aastal, kui Office 365 turule toodi, sisaldas see vaid Wordi, Excelit, PowerPointi, Outlooki, Lynci, Exchange’i ja InfoPathi. Microsoft 365 tuli turule 2017. aastal ning samal aastal lisandus ka suhtlusplatvorm Microsoft Teams, mis muutus kahe viimase aastaga kõige populaarsemaks videokonverentsiplatvormiks maailmas ning praeguseks  kasutab seda oma igapäevatöös ca 250 miljonit inimest.

Microsoft 365 kasutuselevõtmisest alates on programmi lisandunud koguni 24 erinevat uut rakendust. Nende seas  juba mainitud Microsoft Teams, OneDrive, Planner, Visio, Whiteboard, Power Apps, Stream, Yammer ja teised. Kokku on lisandunud üle 1400 uue funktsiooni.

Küberturvalisus on kindlasti olnud Microsofti jaoks üheks suureks väljakutseks ja fookuseks. Microsoft täiustab pidevalt oma turbesüsteeme, et aidata kasutajatel küberrünnakutele edukalt vastu seista.

Tehisintellektil on oluline koht  Microsofti toodete arengus.  Pilvepõhine tehisintellekt aitab meil nt  koostada graafikuid, diagramme ja Exceli tabeleid ning aitab Outlooki korrastada. Tehisintellektil põhinev tõlkimisvõimalus, pildiallkirjad ja transkriptsioonifunktsioon  muudavad meie igapäevatöö veelgi mugavamaks ja efektiivsemaks.

 

Mida uut on oodata?

 

Kuna töö on muutunud palju mobiilsemaks, peab Microsoft oluliseks, et kasutajad saaksid liituda Microsoft Teamsi koosolekuga olenemata nende asukohast ja ka liikvel olles ning lisaks tekib soodsam Teamsi lahendus väikeettevõtetele. Microsoft lubas, et Teamsi pakettidesse (Enterprise, Business, Frontline ja Government) lisandub peagi piiramatu sissehelistamise võimalus. Praegu sisaldavad piiramatut sissehelistamist vaid Microsoft 365 E5 ja Office 365 E5 paketid.

 

Allikas: Microsoft