Microsoft 365 – milline pakett valida?

#Microsoft #Office 365
5 min lugemine

Office on maailmas enimlevinud kontoritarkvara. Word, Excel, PowerPoint ja teised programmid on miljonite inimeste igapäevaseks tööriistaks ja kuuluvad pea kohustuslikuna iga arvuti tarkvarapaketti.

 

Kuigi paljudele võib tunduda, et nende programmide olemasolu tööarvutis on justkui iseenesestmõistetav, tuleb need siiski tegelikkuses eraldi juurde soetada. Windows’iga need automaatselt kaasa ei tule ja näiteks Exceli peab täiendavalt paigaldama. See ei ole aga keeruline ja tegelikult on sageli mingit sorti Office prooviversioon arvutisse juba tehases paigaldatud. Seda ei saa aga lõpmatuseni kasutada ja mingil hetkel peab programmi eest maksma hakata.

 

 Microsoft 365

 

Office on pidevas muutumises ja kunagisest karbi- ehk „osta ja kasuta“ tootest on saanud kuutasuga Microsoft 365. See tähendab, et igakuise tasu eest saab õiguse programme kasutada ning seejuures on alati tagatud ka kõik uuendused.

Nii on kasutajal alati olemas programmide kõige uuemad ja paremad versioonid.

Küll aga ei ole kõik paketid (ja seega ka kuutasud) ühesugused. Nimelt saab kasutaja valida päris mitme erineva variandi vahel, et tagada just enda vajadustele sobivaimad programmid.

 

 

Selleks aga, et valik pisut lihtsam oleks, toome allpool välja erinevad Microsoft 365 paketid, mis sobivad eelkõige just väiksematele ettevõtetele.

 

Basicust Premiumini

 

Peamine vahe eri versioonide pakettidel on nendes sisalduvate programmide hulk. Ehk mida rohkem maksad, seda rohkem erinevaid programme saad. Kuigi traditsioonilised ja enimkasutatavad Word ja Excel on olemas kõikides, pakutakse näiteks viimase paari aastaga väga populaarseks muutunud Teams-i juba alles järgmise taseme Standard paketis.

Seega peaks enne tellimist läbi mõtlema, milliseid programme ettevõte reaalselt vajab ja kasutab ning lähtuvalt sellest ka otsustama ühe või teise paketi kasuks. Kui vajadused mingil hetkel muutuvad, on alati võimalik hiljem valida rohkemate võimalustega pakett.

Lisaks programmide arvule, on aga veel üks erisus – nende kasutamise viisis. Nimelt saab valida pilvepõhise ja töölauaversiooni vahel. Neist soodsaim pilvepõhine tagab kasutajale küll Office programmid, kuid neid saab kasutada vaid veebis ehk pilves, milleks on vaja internetiühendust. Kui ühendust internetiga mingil põhjusel koguaeg ei ole, tuleks valida teine versioon.

Pisut kallim, kuid samas mugavam on seega ka rakenduste töölauaversioone sisaldav pakett Apps for Business, mis võimaldab ka tarkvara n-ö traditsioonilisemat kasutamist ehk selle paketi puhul pole interneti ühendus töö tegemiseks tingimata vajalik.

 

Teams

 

Viimaste aastatega on tohutult palju kasutajaid juurde võitnud Microsoft 365 paketti kuuluv Microsoft Teams. Enne koroonapandeemiat oli ülipopulaarne Skype ja Teamsi kasutajaid oli maailmas kokku vaid ca 20 miljonit, viimase paari aastaga kasvas aga see 270 miljonini. Lisaks on Microsoft Teamsi ka väga palju edasi arendatud ning praeguseks on sellest saanud kaugtöö kontekstis tõhus tööriist.

 

Turvalisem on saata e-kirjas faile lingina

 

Üheks mugavaks pilvepõhise lahenduse hüveks on võimalus dokumente jagada mitte failide vaid linkidena. Kui kolleegile, koostööpartnerile või kliendile on vaja mõnda dokumenti saata, ei pea seda enam vanamoodsalt e-kirjale lisama, selle asemel saab hoopis jagada faili linki. Nii kaob ära mure, et liiga suurte manustega kirjad kas ei lähe läbi või postkast saab liiga ruttu täis, aga mis veelgi olulisem –  sellise faili jagamise viis on palju turvalisem. Näiteks kui kiri läks kogemata valele aadressile, või mingil põhjusel on vaja ligipääsu failile piirata, saab seda operatiivselt teha ning nii info lekkimist vältida.

 

Pakettide võrdlustabel

 

Business Basic (ainult veebis) Apps for Business Business Standard
Word Word Word
Excel Excel Excel
PowerPoint PowerPoint PowerPoint
Outlook Outlook Outlook
OneDrive OneDrive OneDrive
Exchange Exchange
Teams Teams
SharePoint SharePoint
Access Access
Publisher Publisher
Hind: 5,10 € + km Hind: 8,80 € + km Hind: 10,50 € + km

 

Täpsemalt saab pakettidega tutvuda siin.

 

Nagu tabelist näha, võiks enamikele väiksematele ettevõtetele eelduslikult sobida Microsoft 365 Business Standard. See sisaldab Office’i rakenduste töölauaversioone, Teams-i ning ka ettevõtte meiliteenust ja ei maksa kuigi palju.

Basic on oma olemuselt peaaegu sama, kuid see sobib ainult veebipõhiseks kasutamiseks.

 

Hinda arvestatakse kasutajapõhiselt

 

Mis puutub pakettide hinda, siis tuleb meeles pidada, et seda arvestatakse kasutajapõhiselt. Seega, kui ettevõttes on kolm töötajat, kes vajavad tööks arvutit, tuleks igaühele tellida eraldi õigus Microsoft 365 kasutamiseks. Küll aga saab iga töötaja programme kasutada mitmes seadmes, kaasaarvatud nutitelefonis.

 

Kõik ühest kohast

 

Microsoft 365 pakette saab valida ja tellida Telia Microsoft 365 lehelt. Telia Microsoft 365 paketiga kaasnevad mitmed hüved. Näiteks Mobiilse Äri 20 paketist alates ei arvestata Teamsi ja teiste Micosoft 365 rakenduste poolt kasutatavat internetimahtu paketi sisse.

Lisaks saab võimalike murede korral Telia IT-toest 1787 alati abi ja seda Eesti keeles. Telia Äriklassi eeliseks on võimalus helistada IT-toe numbrile 2 korda kuus tasuta.

Valides Microsoft 365 Teliast, ei tule selle kohta eraldi arvet, vaid kuutasu liidetakse teiste Telia teenustega kokku ning klient saab ühe koondarve.