Märtsi soovitused Telia TV-s: uued filmid ja sarjad, mida kindlasti vaatama peaks

#hbo #Inspira #telia tv #videolaenutus
7 min lugemine

Kas oled valmis sukelduma uude ja põnevasse maailma? Kui nii, siis ära jäta vahele uusi filme ja seriaale, mis on nüüd Telia TV-s saadaval.

 

Lisandunud teosed pakuvad erinevaid emotsioone, haaravaid süžeid ja hingematvaid kaadreid. Ole valmis üllatusteks ja avasta uusi lemmikuid. Mis tahes žanri austajale on midagi uut ja põnevat. Siit leiad Videolaenutusse, HBO ja Inspira + keskkonda hiljuti lisandunud filmide ja sarjade ning Inspira kanali vaatamissoovitusi.

INSPIRA +

„Batman“
IMDb: 7.8/10

Uus superkangelase film, mille režissöör on Matt Reeves ning mis esitleb Robert Pattinsoni Batmani rollis. Süžee on inspireeritud „The Long Halloween“ koomiksist, mida peetakse üheks parimaks Batmani looks. Algselt plaaniti teha filmi otsene adaptsioon koomiksiloost, kuid hiljem otsustati teha mõningaid suuri muudatusi, et tuua välja uus ja põnev lugu. Filmi süžees on Batmanil sügav ja mitmemõõtmeline side ikoonilise rokkbändiga Nirvana ning laul „Something In The Way“ aitab selgitada filmi pimedust ja pinget. Film sai inspiratsiooni ka Nirvana laulja Kurt Cobainilt ning Pattinsoni tegelaskuju kujundati Cobaini elust inspireerituna eraklikuks ja väsinud üksikuks sõltlaseks – mitte narkootikumidest, vaid kättemaksust. Robert Pattinson on paljastanud, et kandis oma esinemise prooviks filmi „Pimeduse rüütli“ nahkhiirte kostüüme, et tunduda castingul autentne. Vaatan filmi.

„Elvis“
IMDb: 7.4/10

Oscarile kandideerinud 2022. aasta biograafiline draama režissöör Baz Luhrmannilt, mis räägib legendaarse muusiku Elvis Presley elust. Film heidab pilgu Elvis Presley (Austin Butler) elule ja muusikale läbi ta keerulise suhte mõistatusliku mänedžeri kolonel Tom Parkeriga (Tom Hanks). Lugu uurib Presley ja Parkeri keerulist dünaamikat muutuva kultuurimaastiku ja Ameerika süütuse kaotuse taustal 20 aasta vältel Presley kuulsuse algusest ennenägematuks täheks saamiseni. Enne Butleri valimist eluloofilmi käisid mitmed teised noored näitlejad Elvise rollile kandideerimas. Nende hulgas oli Ansel Elgort „Süü on tähtedel“ ja „Põgenemise rütm“, Miles Teller „Top Gun: Maverick“, Aaron Taylor-Johnson ja Harry Styles. Lisaks lakkamatutele kehalistele treeningutele ja laulutundidele võttis 30-aastane Austin Butler ka iga päev karatetunde, uuris Elvise elu ja tema suurimaid inspiratsioone, õppis svingi- ja stepptantsu ning võttis tunde dialekti treeneriga, et tabada surnud laulja lõunamaist kõnepruuki. Vaatan filmi.

Y-põlvkonna maffia”
IMDb: 7.6/10

Tume komöödia, mis keskendub sõpruskonnale, kes on sunnitud leidma uusi viise normaalsuse ja rahalise stabiilsuse säilitamiseks pärast seda, kui nende maffiabossidest vanemad on arreteeritud ning nende senine privilegeeritud elu on kadunud. Peategelasteks on maffiaprintsid Ren Bromberg ja Alexis Rodriguez, kes ühinevad oma lapsepõlvesõbra Sal Dangiga, et välja selgitada, kes nende vanemad reetis ning kuidas nad saavad võimu enda kätte võtta. Nende uurimine viib nad kaootilisse kuritegelikku sündikaati, kus nad peavad silmitsi seisma võimuvõitluse, reetmise ja mõrvadega. Sari on täis ootamatuid pöördeid ning uurib, kuidas järgmine põlvkond suudab toime tulla traditsioonilise maffiamaailma keeruliste väljakutsetega, kui nad üritavad leida oma kohta selles ohtlikus, kuid samas ka võimuahnes maailmas. Vaatan sarja.

VIDEOLAENUTUS

„Kukkumine”
IMDb: 6.4/10

Selles närvesöövas põnevusfilmis jälgime kahe noore naise võitlust ellujäämise nimel, kui nad jäävad 700 meetri kõrgusele raadiomasti tippu. Kui kõrgus on midagi, mille ees tunnete hirmu, siis see film võib lausa õudusfilmina mõjuda. “Kukkumine” on eelkõige silmapaistva kinotööga film, kus suurem osa stseenidest on filmitud mäe otsas, et pakkuda vaatajale võimalikult autentset elamust. Filmitegijad olid veendunud, et nad ei taha kasutada rohelist ekraani ja eelistaksid teha seda kohapeal. Seega otsustati ehitada torni ülemine osa mäe tippu, nii et tunduks, et näitlejad oleksid tõesti tuhandete meetrite kõrgusel, kuigi tegelikkuses olid nad 30 meetri kõrgusel tornis, mis oli kõrbes 600 meetri kõrgusel mäetipus. Vaatan filmi.

„Veider maailm”
IMDb: 5.6/10

Legendaarne seiklejate perekond rändab sügavale kaardistamata maale täis fantastilisi olendeid ja ootamatuid hädaohte. Kirju seltskond peab pingutama elu eest, et nende kõige meeldejäävam ekspeditsioon ei jääks ühtlasi nende viimaseks. Walt Disney Animation Studios toob vaatajate ette suure seiklusfilmi „Veider maailm“. Filmi autoriteks on Don Hall (parima animafilmi Oscariga pärjatud „6 kangelast”, „Raya ja viimane lohe“ ning Qui Nguyen (kaasstsenarist „Raya ja viimane lohe”). Oma häältega teevad kaasa Indrek Taalmaa (Jääger), Tambet Tuisk (Rändur), Leonhard Sass Taalmaa (Ethan), Kaire Vilgats (Meridian), Elisabet Reinsalu (Callisto) ja paljud teised. Film, mis sobib vaatamiseks kogu perele. Tere tulemast kaasa kaardistamata ja reetlikule maale, kus ootavad ees ulmelised olendid! Vaatan filmi.

„Alljumalad“
IMDb: 5.4/10

Mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel huvi tekitanud ulmepõneviku elementidega draama. Chino Moya lavastatud film, mis on filmitud Serbias ja Eestis. Režissöör on kirjeldanud filmi kui katkematut reisi läbi inimlike nõrkuste ja etteantud ebaõnne. Eesti kaasprodutsent Katrin Kissa märkis, et suur osa arvutianimatsiooni abil ekraanile jõudnud linnamaastikest on tema loodud. Ta kujundas mitmeid Eestil baseeruvaid maastikke ja nii on võimalik näha Lasnamäge ja Narva Kreenholmi Manufaktuuri. Võimsa visuaalse keelega film tõi eestlasest kunstnikule Elo Soodele parima kunstnikutöö nominatsiooni British Independent Film Awardidel. Lisaks Soodele mängis filmi loomisel olulist rolli ka Eesti meigikunstnik Kaire Hendrikson ning filmis mängib ka näitleja Katariina Unt. Vaatan filmi.

HBO

„Lohede loodud koda“
IMDb: 8.1/10

Uus HBO dokumentaalsari, mis toob vaatajateni kaadrid sellest, kuidas valmis sarja „Lohede koda” esimene hooaeg. Rohkem kui 100 intervjuud sisaldavad neli ja pool tundi eksklusiivset kulisside taga toimuvat sisu, mis dokumenteerib näitlejate ja meeskonna 10 kuud kestnud produktsioonireisi läbi nelja riigi. Võimalus näha, kuidas toimuvad võtted ja lavastamine kaamera taga ning millised väljakutsed tuleb ületada, et luua visuaalselt muljetavaldav maailm. Sarjas osalevad ka loojad ja produtsendid, kes jagavad oma nägemust sellest, kuidas nad taaselustasid George R.R. Martini maailma ekraanil. Vaatan sarja.

Garry Shandlingu zen-päevikud
IMDb: 8.4/10

Hingekosutav dokumentaalfilm, mis jälgib legendaarse koomiku Garry Shandlingu elu ja karjääri. Film on loodud Judd Apatowi (Garry sõbra) poolt ning sisaldab intervjuusid ligi neljakümnelt sõbralt, pereliikmelt ja kolleegilt, nelja aastakümne jooksul tehtud teleesinemisi ning kogu elu jooksul kogutud isiklikke päevikuid, erakirju ja koduseid heli- ja videomaterjale. Filmi kaasahaaravas jutustuses uuritakse Shandlingu koomikukarjääri arengut tema algusaegadest stand-up koomikuna kuni tema edukate telesaadete „The Larry Sanders Show” ja „It’s Garry Shandling’s Show” loomiseni. Film näitab Garry Shandlingut kui inimest, kes püüdis pidevalt enda ja oma naljade piire nihutada ning kes oli pühendunud oma vaimsele arengule. Sügavalt liigutav ja inspireeriv lugu ühe mehe elust ja tema kirest komöödia vastu. Film on täis põnevaid fakte Garry Shandlingu kohta, sealhulgas tema mõjust teistele koomikutele ning tema lõputust eneseotsingust. Vaatan sarja.

„Kõik elusolendid“
IMDb: 7.1/10

Oscari nominatsiooni saanud 93-minutiline film, mis on välja sõelutud umbes 400 tunni töötlemata materjalist, mis on filmitud mitme aasta jooksul. Film on meditatiivne, tõetruu filmitöö. See räägib kahest vennast, kes peavad linnuhaiglat, kus päästetakse vigastatud must-harksabasid. Ühes maailma rahvarohkeimas linnas on “harksaba-vendade” hoole all tuhanded lummavad olendid, kes New Delhi paksu suduga täidetud taevast alla sajavad. Vaatan filmi.

INSPIRA

„Mängumehed”

Korvpalliteemaline saatesari toob algaval kevadhooajal vaatajate ette Eesti korvpalli kõige karismaatilisemad persoonid ning nende tegemised nii palliväljakul kui ka igapäevaelus. Kolmanda hooaja korvpallisaated endiselt Inspiras enne Eesti-Läti liiga telemänge. „Mängumehed“ igal laupäeval kell 16.00 Inspira kanalil. Vaatan sarja.

Müstilise kellaga maja“
IMDb: 7.1/10

John Bellairsi armastatud lasteraamatul põhinev „Müstilise kellaga maja” jutustab 10-aastasest Lewisest, kes läheb elama oma onu vanasse krääksuvasse majja, millel on salapärane tiksuv süda. Müstilise kellaga maja aluseks on Cronini mõis, mis asub raamatu autori John Bellairsi kodulinnas Marshallis, Michiganis.  Peaosades on armastatud koomik Jack Black („Rokkiv kool”) ja kahekordne Oscari-võitja Cate Blanchett. Kyle MacLachlan ja Cate Blanchett, kes mängivad filmis rivaalitsevaid võlureid, on mõlemad olnud Marveli koomiksites pahalaste rollis. Blanchett mängis filmis „Thor: Ragnarok” Helat, MacLachlan mängis telesarjas „S.H.I.E.L.D.i agendid” Calvin Zabot/Mr Hyde’i. Vaatan filmi.

5 MIINUST & Puuluup”

3. märtsil said Alexela Kontserdimajas kokku taevas ja põrgu. Laval olid folktroonika duo Puuluup ning ansambel 5MIINUST oma ainulaadse ühiskavaga. Vaadake kontserti kordusena Inspira kanalilt. Inspira sisu saate 14 päeva jooksul pärast eetriaega tasuta järele vaadata. Vaatan saadet.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.