Kuidas iPhone’iga helistades oma numbrit varjata?

#iPhone #numbrinäit
1 min lugemine

Üldiselt on teistele helistades viisakas ning laiemas plaanis ka kasulik oma telefoninumbrit näidata. Vahel aga on lihtsalt vaja, et vastuvõtja ei teaks, kes nimelt talle helistab. Selliseid situatsioone on erinevatel põhjustel ilmselt igaühel meist harvemini või tihemini ette tulnud.

 

iPhone’iga on koguni kaks võimalust oma telefoninumbrit vastuvõtjale või -võtjatele mitte näidata – koodiga ja ilma.

Kõige lihtsam on valida selle numbri ette, kuhu helistate, spetsiaalne kood. Ehkki erinevates riikides on need koodid erinevad, siis Eestis võib proovida kahte koodi *67 ja *31, sest need koodid on kõige laiemalt levinud.

Teine võimalus on oma telefoni numbrinäit täiesti välja lülitada. Selleks tuleb minna oma iPhone’I sätetesse ning valida sealt Phone-alajaotus. Sealt aga omakorda ‘Show My Caller ID’ ning see deaktiveerida ehk välja lülitada. Samas aga tasub meeles pidada, et väga palju inimesi ei võta põhimõtteliselt vastu kõnesid ilma numbrinäiduta helistajatelt. Seega võib tekkida olukord, kus olulised kontaktid võivad sinu kõnesid püsivalt ignoreerida.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."