Hoolimata viirusest, on algamas uus kooliaasta ning see tähendab, et nii mõnelegi noorele on vaja soetada uus telefon. Ilmselgelt valiksid õppurid ise omale koheselt need kõige-kõigemad lipulaevad, kuid päris elus saab hakkama ka väga heade keskklassi seadmetega.

 

Kuna aga telefonide valik on poodides väga lai ning hinnadki üsna erinevad, anname tootjate lõikes mõned soovitused, milliste seadmete poole esmajärjekorras vaadata võiks. Ääremärkusena olgu öeldud, et kuna noorte enda eelistus kaldub kindlasti nutitelefonide suunas, siis keskendumegi neile ja jätame seekord nuppudega variandid kõrvale.

 

Xiaomi

 

Xiaomi on viimasel ajal üha asjalikumaks muutuv Hiina tootja, kelle seadmed paistavad silma sellega, et on soodsa hinna juures küllaltki asjalike tehniliste parameetritega. Täpselt selline on ka Mi 10 Lite, mille teeb eriliseks võimas nelikkaamera. Seega saavad noored pildistamishuvilised kätte kõik vajalikud kaadrid. Tehtud fotosid saab aga hiljem vaadata suurelt 6,57 tolliselt ekraanilt, mis on vastupidavuse suurendamiseks tugevdatud Gorilla Glass 5 klaasiga. Lisaks on ekraanile paigutatud ka sõrmejäljelugeja, mis reageerib juba kergele näpuvajutusele ning tagab nii kiire ligipääsu telefoni sisemusse, kaitstes seejuures olulist infot. Piisavalt võimsust ning kiirust on aparaadil ka nutitoiminguteks, lisaks töötab see ka 5G võrgus. Septembris on Xiaomi Mi 10 Lite veel ka eriti hea hinnaga, ehk kokkuvõttes on tegemist vägagi tähelepanuväärse seadmega.

 

Samsung

 

Kuigi pisut kallim, võiks kindlasti kaaluda ka Samsungi Galaxy A71 nimelist mudelit. Antud juhul on tegemist juba peaaegu tippudele kandadele astuva seadmega. Selle ekraan ulatub igast küljest servadeni ning on tervelt 6,7 tolli suurune. Sarnaselt Samsungi lipulaevadele, hoolitsevad siin piltide tegemise eest neli tagumist kaamerat, mis on paigutatud suurde ruudukujulisse sektsiooni. Selfied saavad aga tehtud tervelt 32-e megapikslise eesmise kaameraga. Mis puudutab tehnilist poolt, siis 6 GB muutmälu ja 512 GB salvestusruum on numbrid, mis kuulusid veel aastakese tagasi ainult tõeliste tipptelefonide juurde. Seega on Samsung üsna kindel valik.

 

Apple iPhone

 

Tahame või mitte, kuid iPhone on siiski miski, mis on eriti noorte seas alati ihaldus- ja usaldusväärne. See erineb Android seadmetest nii tarkvara, kui ka kuvandi poolest ning seega ei saa Apple-t kuidagi unustada ning ostunimekirjast välja jätta. Uuemate ja palju kallimate mudelite kõrval on endiselt saadaval nüüdseks juba mitme aasta vanune iPhone 7 nimeline mudel. See on praeguseks hetkeks muutunud juba päris soodsaks, kuid kuna Apple-l on kombeks hoida samasugust disaini mitme aasta vältel, ei mõju „7“ veel otseselt vanana. Lisaks pakub tootja telefonile endiselt kõige uuemat tarkvara, mis on tänu piisavalt võimsale raudvarale ka üsna nobe. Paketti täiendab kvaliteetne korpus, mis on ka vee- ja tolmukindel. Seega võib kindel olla, et ostja saab oma raha eest korraliku telefoni, mis on lisaks muudele omadustele ka üsna mõistliku suurusega (ekraan 4,7 tolli). See on tänapäeval juba päris väiksena tunduv number, kuid väiksema käega noore kasutaja käes sageli mugavam, kui suuremad rivaalid.