Koolialguse telefonid – milline valida?

#koolialgus #lapse mobiil
3 min lugemine

Kooli algus tähendab seda, et lisaks tavapäraste koolitarvete soetamisele, tuleb nii mõnelgi lapsevanemal oma uut õppeaastat alustanud järeltulijale soetada ka uus telefon. Meeldib see või mitte, kuid nutiseade kuulub tänapäeval siiski koolilapse asjade nii-öelda põhivarustusse.

 

Selleks, et uue telefoni valik pisut lihtsamini sujuks, toome siinkohal välja mõned mudelid, mille poole vaadata võiks. Kuna valdav osa telefonidest on tänasel päeval nutikad, keskendumegi neile ja jätame traditsioonilised nuputelefonid valikust välja.

 

Soodne aga moodne

 

Üks hinnalt vägagi mõistlikus suurusjärgus paiknev aparaat on Samsung A22. Soodsast hinnast hoolimata pakub nimetatud Samsung aga palju. Tervelt kolm kaamerat, suur 6,6 tolline ekraan ja mahukas aku, mille saab kiirlaadijaga ruttu laetud, on omadused, mis on tavaliselt leitavad palju kallimatelt seadmetelt. Kuna telefoni niigi küllalt korralikku 64GB suurust sisemälu saab mälukaardi abil veel kuni 1TB-ni suurendada ja ka ekraan ulatub korpuse servadeni, täpselt nagu tippmudelitel, võib öelda, et hinna ja kvaliteedi suhe on Samsungil väga hästi paigas.

 

Toimekas ja veekindel

 

Sony Xperia 10 II on vastupidav ja asjalik kaaslane igale õpilasele. Tänu veekindlale korpusele ja Gorilla Glass 6 kattega ekraanile talub Sony niiskust ja peab vastu kriimudele. Pisut erilisem 21:9 kuvasuhtega OLED laiekraan aga on abiks filmide-videote vaatamisel ning samas tagab selle, et püstiasendis on seade mugavalt ja kindlalt käes. Kuna Sony toodab ise kaameraid ja nii mõnelegi teisele mobiilitootjale sensoreid, on telefoni kaameraosakond igati tasemel ja fotod viisakad. 3 objektiivi koos professionaalse tarkvaraga võimaldavad pildistamisel soovi korral saavutada päris hea tulemuse. Xperia 10 II mälumaht on 128GB ja seda saab suurendada kuni 1TB-ni.

 

Kui soovid eristuda

 

Pisut kallim ja teistsugusem on OlePlus Nord CE. Tegemist on väga populaarse Nord mudeli uusversiooniga, mis järgib kõiki OnePlusi traditsioone, ehk pakub mõistliku hinna eest palju võimsust ja lipulaevadelt tuttavaid omadusi. Antud mudelil on näiteks Fluid AMOLED tehnoloogiaga ekraan, mis pakub ka 90Hz värskendussagedust. Lisaks veel võimas Qualcomm Snapdragon 750G kaheksatuumaline protsessor ja kolme objektiiviga kaamera, mis headele fotodele täienduseks, suudab filmida 4K reolutsioonis videot. Korralikud on ka 128GB suurune mälumaht ja 4500mAh mahutav aku.

 

iPhone

 

Apple iPhone on sõltumata mudelist ikka pisut eriline ja meeldib paljudele noortele. Loomulikult on tippmudelid väga kallid ning võimekad, kuid tegelikkuses saab iPhone soetada ka üsna soodsalt. Näiteks klassikalise disainiga iPhone SE, mis on mõnusalt pisike, saadaval erinevates värvitoonides ja maksab vähem kui 500 eurot. Kui siia juurde lisada kvaliteetselt kokku pandud korpus, uusim tarkvara ja viisakat tulemust pakkuv kaamera, ongi koos komplekt, mis paljudele meeldida võiks.