Taskuruuter tagab tööks vajaliku kvaliteetse internetiühenduse ka Sinu maakodus

#internet #kaugtöö #kodukontor #ruuter
2 min lugemine

Kontor ei tähenda enam püsiva aadressiga nelja seina vahel asuvat töökohta. Tänu headele seadmetele ja kvaliteetsele internetiühendusele asub see täpselt seal, kus on parasjagu kõige mõnusam tööd teha, nt linnamürast eemal maakodus või suvilas. Kuidas tagada hea ühendus ka siis, kui WiFit kasutab mitu inimest korraga ja töö tegemiseks sellest enam ei piisa? Nõu annab Telia ärikliendi segmendijuht Teele Sander.

 

Täna me kõik juba mõistame, et kaugtööst on saanud meie uue reaalsuse osa ning hea internetiühenduse olemasolul Sinu füüsiline asukoht ei mängi enam nii suurt rolli. Hea internetiühendus võimaldab pidada koosolekuid või veebiseminare video vahendusel, tekitades tunde nagu viibiksid meeskonnaliikmed üheaegselt samas ruumis. Mida teha aga siis, kui kodune konkurents internetile pereliikmete vahel mõjutab ühenduse kiirust?

Üheks võimaluseks on paigaldada oma sülearvutisse mobiilse internetiteenusega SIM-kaart. Nii tagad endale isikliku internetiühenduse, mida kasutad vaid Sina. Kui arvutil puudub SIM-kaardi pesa, tuleb appi taskuruuter. Tegemist on väikese 4G ruuteriga, mis võimaldab luua personaalse traadita interneti leviala ja jagada seda lähedal olevatele seadmetele, näiteks tahvel- ja sülearvutisse või ka fotoaparaati.

Taskuruuter on oma olemuselt justkui hotspot ehk traadita internet, kuid see ei kuluta telefoni akut ja tagab ka kvaliteetsema vastuvõtusignaali. Hotspot on alternatiivide puudumisel hea võimalus luua WiFi-ühendus, kuid arvestada tasub, et samaaegselt mitme tegevusega tegelemine võib osutuda väljakutseks. Sissetulev kõne võib ühenduse katkestada ja see tähendab omakorda seda, et üheaegselt helistamine ja internetist vajaliku info otsimine ei pruugi olla võimalik. Hotspot töötab kehvemini ka siis, kui telefon on arvutist kaugemal.

Ehkki ruuter kõlab paljudele suure ja kohmakavõitu seadmena, on see tegelikult nutitelefonist väiksem ja kergem. Erinevalt tavalistest ruuteritest on taskuruuteril kaabliühenduse asemel interneti jaoks SIM-kaardi pesa. Lisaks disainile ja hinnale tasub valikul tähelepanu pöörata ka aku vastupidamise ajale ja ka sellele, kui mitut seadet on võimalik võrku ühendada.

Mobiilne internet on hea võimalus, kuidas tagada kaugtöö tingimustes oma meeskonnale hea internetiühendus. 4G internetti saab kasutada ka kõikides Põhja- ja Baltimaades enda paketi ulatuses nii nagu kasutaksid seda oma kodumaal.