Kas väikeettevõte üldse vajab küberkaitselahendusi?

#küberturvalisus #Telia Meetup #Telia Turvanet
3 min lugemine

Sõltumata sellest, kas ettevõte on suur või väike, on sellel andmeid, mis ei ole mõeldud võõrastele silmadele – olgu selleks siis ärisaladust sisaldavad dokumendid, finants- või klientide isikuandmeid sisaldavad failid. Üheks lihtsaimaks kontrollküsimuseks on see, kui palju on need andmed väärt või kui palju läheb see maksma, kui ettevõte jääb neist ühtäkki ilma. Arvestada tuleb muuhulgas võimaliku mainekahju või partnerite ja klientide usalduse kaotusega.

 

Ettevõtte küberturvalisuse tagamine algab eelkõige inimestest ning küberhügieeniga tuleb tegeleda süsteemselt ja pidevalt. Valdavalt seavad töötajad ettevõtte andmed ohtu teadmatusest. Samas ei ole muidugi õige kogu vastutust töötajate õlgadele panna. On terve rida tehnilisi võimalusi, mis aitavad ettevõtetel vastavalt oma tegevusala spetsiifikale või suurusele riske maandada. Kuid kuidas aru saada, millist kaitselahendust ettevõte päriselt vajab?

Siin on mõned küsimused ja vastused, mis aitavad sul oma ettevõtte vajadusi paremini mõista.

 

Kas ettevõtte võrk on kaitstud?

 

Iga ettevõte vajab oma tööks internetti. Näiteks on Telia Turvanet loodud just väikestele ettevõtetele mõeldes – see on lihtne turvalahendus, mis tagab võrgu baasturvalisuse ja aitab tõrjuda enimlevinud ohte nagu ebaturvalised veebilehed või tuntud pahavarad jms. Turvaneti võrguliiklus läbib põhivõrku paigaldatud turvafiltri ning nii on võimalik ohte tõrjuda juba enne kliendi interneti tarbimise asukohta jõudmist. Turvaneti kasutaja ei pea muretsema ka turvaseadmete tarkvara kaasajastamise pärast, sest see toimub samuti automaatselt.

 

Kas ettevõtte arvutid on kaitstud?

 

Tänapäeval pole väga paljud töötajad ja nende arvutid enam paiksed ning tööd tehakse kodust, kohvikust või kust iganes. Juba enam kui viie töötajaga ettevõttel on kindlasti vajalik arvutitesse ja nutiseadmetesse paigaldada kaasaegne Arvuti Küberkaitse, mille abil saab kasutaja tehisintellektil baseeruva uue põlvkonna viirusekaitse koos e-posti ja pilveteenuste (näiteks Microsoft 365, Dropbox vms) kaitsega. Kui ettevõttes on aga mõned töötajad, siis saab viiruseid ja pahavara tõrjuda kaasaegse viirusekaitse abil.

 

Milline töörakendus on kasutusel?

 

Microsoft 365 on populaarseim tarkvara, mille Word ja Excel on laialt kasutatavad programmid. Uuenduslik platvorm Microsoft 365, mis pakub traditsioonilist tarkvara, on ülesehitatud litsentsi- ehk kasutajapõhiselt. See tähendab, et kasutaja on registreeritud Microsoft365 pilveplatvormi ja programme saab ühe kasutajalitsentsi raames kasutada erinevates arvutites, tahvelarvutites või nutitelefonides. Tänu pilveplatvormilähenemisele on tarkvara ka pidevalt uuendatud ja kasutusel on alati kõige uuem versioon.

 

Kas vajad WiFit klientide või külaliste jaoks?

 

Järjest rohkem kasutatakse kontorites töö tegemiseks traadita internetilahendusi. Ettevõtte seisukohast on samas oluline, et ka külalised saaksid internetti kasutada, kuid sellisel moel, et nad ei pääseks samas ettevõtte äriandmetele ligi. Selleks on võimalik luua eraldatud WiFi võrgud.

Sellest ja paljust muust räägime Telia MeetUpi raames toimuval seminaril „ Väikeettevõtete küberturvalisuse vajadused ja esmased lahendused“, mis toimub ürituse ruumis nr. 3 juba 25. mail.

Tutvu programmiga ja registreeru Telia Meetupile >