Jagatud töökohad ja vähem pilte uudiskirjas – ettevõtted vähendavad keskkonnajalajälge

#Äripäeva raadio #Holger Haljand #keskkonnahoid #tehnoloogiakompass
1 min lugemine

Saate põhifookus on andmepõhiste otsuste tegemine, roheteemade kommunikatsioon, töövahendite taaskasutus ja jagamine ning keskkonnahoiu trendid uuel aastal.

 

Keskkonnajalajälje vähendamine algab pealtnäha väikestest otsustest, näiteks ettevõtte uudiskirjas vähemate piltide kasutamisest, rääkis Alexela tehnoloogiajuht Tanel Viin saates „Tehnoloogiakompass“.

„Turundusosakonnale see väide muidugi ei meeldi,“ lisas Viin, kuid selgitas, et keskkonnahoiule tuleb ettevõttes mõelda terviklikult.

Saates arutleti keskkonnahoiust ettevõtetes ja täpsemalt andmejalajälje vähendamisest, toodi ka näiteid, kuidas keskkonnahoidlikud tegevused on saanud ettevõtetes osaks igapäevasest toimimisest ja kuidas pööratakse tähelepanu andmetega kokkuhoidlikult ringi käimisele.

Oma mõtteid ja kogemusi jagasid Alexela tehnoloogiajuht Tanel Viin ja Telia Eesti tegevjuht Holger Haljand. Saadet juhtis Gregor Alaküla.

 

Kuula SAADET.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.