iPhone 14 maadleb tarneraskustega

#apple #iphone 14
2 min lugemine

Apple tutvustas uusi iPhone 14 mudeleid juba septembris. Konkreetsemat infot selle kohta, mida täpsemalt seekord välja toodi, saab vaadata näiteks siit.

 

Üldistades aga võib öelda, et valikusse lisandusid senisest veelgi paremad ja võimsamad telefonid. Samuti võib öelda, et kliendid on need väga hästi vastu võtnud. Ehk teisisõnu on müük hästi edenenud ja väga suur hulk inimesi on õnnelikud uue iPhone omanikud.

Paraku aga räsivad erinevad kriisid ka Apple-t ning seetõttu ollakse uue iPhone tootmisega tegelikult jännis. Seega on vastukaaluks nendele, kel telefon käes, ootel veel väga palju inimesi, kes samuti uut mudelit sooviksid.

Kuna probleem on tõsine, on Apple ametlikult välja andnud ka vastavasisulise pressiteate.

Eesti keeles ja kokkuvõtvalt sedastades on Hiinas taas pead tõstmas koroonaviirus. Kuna aga nende lähenemine COVID-19-sse on meiega võrreldes hoopis karmim, siis on seal (taas) kehtestatud mitmeid piiranguid ja need omakorda mõjutavad ka iPhone-d tootmist.

Seega ei suuda Hiinas asuvad tehased hetkel nõudlust täita ja telefone jääb lihtsat puudu. Eriti halb on olukord iPhone 14 Pro ja iPhone 14 Pro Max mudelite ning just suuremate mälumahtudega.

Kokkuvõttes on hetkel kahjuks olukord niisiis selline, kus uute telefonide saadavus on äärmiselt kaootiline ning senised tarnelubadused ei pea paika. Seega on osade mudelite puhul soovijaid rohkem kui seadmeid ja järjekorrad pikad ning seda nii Eestis kui mujal maailmas.

Seda aga, millal ja kuidas see olukord võiks laheneda, ei oska hetkel kahjuks keegi öelda.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.