Inteli uued protsessorite nimed

#intel #protsessor
2 min lugemine

Inteli laiemale avalikkusele tuntud protsessorid on juba üle kümne aasta kandnud nimesid i3, i5 ja i7. Lisaks veel eriti võimsad (ja kallid) i9-d.

 

Neist i3 on siis olnud vastavalt soodsam ja nõrgem ning i7 jällegi kallim ja kiirem. i5 aga jäi sinna kahe vahepeale.

Muidugi lisandus iga protsessori nimesse veel konkreetset põlvkonda näitav tähis ning samuti lisanimi Core. Seega on praegusel hetkel müügil olevate protsessorite täisnimi i5 näitel Intel Core i5-1335U.

 

i5 on edaspidi lihtsalt 5

 

Ühtäkki on aga tootja ehk Intel otsustanud praegust nimede loogikat muuta. Seetõttu näeme varsti esialgu harjumatute tähistustega protsessoreid.

Täpsemalt on Intel kinnitanud, et tulevane (eeldatavasti aasta lõpupoole ilmuv) MeteorLake protsessorite põlvkond saab uue nimekuju. konkreetsemalt kaob ajalukku seni kõiki protsessoreid ühendanud i täht numbri eest.

Ehk kui praegu pakutava ja levinud Inteli protsessori nimi on Intel Core i5-1335U, siis uue loogika järgi oleks see Intel Core 5-xxxxx. Niisiis peame õige pea harjuma nimekujudega Intel Core 3, Intel Core 5 ja Intel Core 7.

Küll aga ei ole kahjuks hetkel avaldatud väga palju täiendavat informatsiooni selle kohta, miks säärane samm ette võetakse. Seetõttu saame tugineda vaid spekulatsioonidele ning üks levinuim neist viitab sellele, et Intel plaanib uue põlvkonna teha eelmisest tükk maad parema, väidetavalt 7nm ning soovib seda rõhutada ka uue ja kaasaegsema nimega.

 

Ultra

 

Selleks aga, et asju veel pisut keerulisemaks ajada, on uuest loogikast läbi käinud ka lisanimi Ultra. Kuna praegusel hetkel ei ole selle kohta Intel ise midagi kinnitanud, saame toetuda vaid spekulatsioonidele ning need väidavad, et ka protsessorid saavad omale telefonide maailmast tuttava lähenemise. Ehk tavamudel ning seda täiendava  võimsama-kiirema Ultra.

Kas see päriselt nii saab olema, seda on hetkel raske öelda, kuid oma loogika selles siiski peitub.

Kokkuvõtteks võib öelda, et enne ei ole kindel midagi, kui see on kindel. Eeldatavasti aga lähiajal uue generatsiooni protsessorid ilmuvad ning tõenäoliselt on need senisest võimekamad. Kuidas aga maimukesi kutsuma hakata, see selgub siis kui õige aeg on käes.