Inspira saated said kümme EFTA 2022 nominatsiooni

#EFTA nominatsaioonid #Inspira #Karl Anton #telia tv
2 min lugemine

Juuli lõpus välja kuulutatud Eesti filmi- ja teleauhindade (EFTA) nominentide seas on kümme Telia telekanali Inspira saadet.

 

Kümnes kategoorias tunnustatakse nii mitmeid Inspira teleseriaale kui ka mees- ja naisnäitlejaid Inspira saadetes.

Eesti Filmi Instituut tunnustab oma ala professionaale juba kuuendat korda ning sel aastal laekus konkursile 261 tööd. Televisiooni valdkonnas esitati tänavu 113 kandidaati 14 erinevas kategoorias.

Telia televisiooni ja meelelahutuse valdkonna juhi Karl Antoni sõnul on nominatsioonid suur tunnustus.

Hea meel on tõdeda, et Telia pakub konkurentsi tavapärastele telekanalitele ning on paari aastaga muutunud valdkonnas järjest olulisemaks tegijaks. Praeguse seisuga on meil plaanis omatoodangu suunda jätkata ning juba sel sügisel toome Telia TV klientideni hittsaate MasterChef Eesti. Lisaks on tulemas veel mitmeid teisi põnevaid üllatusi, ütles Anton.

Parima teleseriaali kategoorias sai nominatsiooni musta huumoriga vürtsitatud seriaal „Sassis“, parima tõsielusaate kategoorias nomineeriti dokumentaalsaade „Metsavennad“ – mõlemad saated jõudsid Eesti televaatajateni esmakordselt just Inspira vahendusel.

Parima erisaate kategoorias pälvis nominatsiooni kontsertülekanne „Gunnar Graps 70“ ja aasta tulija kategoorias on nomineeritud küberkaitse võistlus „Cyber Battle of Estonia 2021“. Juba oktoobris on võimalik Inspira otse-eetris näha “Cyber Battle of Estonia 2022” finaalvõistlust ning stardib ka seriaali “Sassis” uhiuus teine hooaeg.

Lisaks nomineeriti parima meelelahutussaate juhina saate „R2 aastahitt“ saatejuht Kristel Aaslaid, parimaks naisnäitlejaks sarjas „Sassis“ Ragne Pekarev ning parimaks meesnäitlejaks sarjas „Sassis“ Ain Mäeots ja Guido Kangur. Aasta sisulooja nominatsioonide seas olid saate Sassis“ loojad Andres Maimik ja Rain Tolk ning saate „Metsavennad” looja Laur-Leho Kaljumets. 

EFTA pidulik gala toimub 16. septembril Alexela kontserdimajas.

Selle aasta jaanuaris tähistas Inspira telekanal oma 2. sünnipäeva. 2021. aastal vaatas Inspirat kokku rohkem kui 168 000 Telia klienti. Kanali sisu on eksklusiivsena kättesaadav vaid Telia TV klientidele.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.