Google vanemliku järelvalve võimalus ehk Google Family Link 

#google #lapsed netis
3 min lugemine

Google Family Link on tegelikkuses eksisteerinud juba üsna pikka aega. Kuna aga Google on viimasel ajal teinud oma algoritmides mõningaid muudatusi, on selle olemasolu nüüd senisest natukene rohkem märgatav. Nimelt võib nii mõnegi lapse telefoni või tahvelarvuti ekraanile ilmuda teavitus, et telefonis kasutatav konto vajab tähelepanu.

 

Millega on tegemist?

 

Teadupärast saavad lapsed tänapäval omale telefoni juba üsna varases nooruses. Loomulikult on lapsevanemal seeläbi oma järeltulijaga hea vajadusel ühenduses olla, noor inimene omakorda saab aga suhelda sõpradega, surfata internetis jne. Paraku kaasneb nutiseadmega ka mitmeid ohte. Alates liigsest ekraaniajast, kuni ebasoovitavate rakenduste kasutamiseni.

 

 

Siin tulebki appi Google ise ja ettevõtte poolt pakutav vanemliku järelvalve võimalus ehk Family Link. Nimelt võimaldab, ja teatud juhtudel ka käsib, see lapse telefonile seadistada nii-öelda järelvalve, et seeläbi kontrolli tõhustada.

 

Kasutuselevõtt

 

Kuna Androidi ehk Google opretasioonisüsteemi täisväärtuslikuks kasutamiseks on vaja kontot, on see eeldatavasti igas telefonis ka olemas. Konto omakorda on aga sisuliselt G-mail teenuse e-posti aadress, mille saab kasutustingimuste kohaselt luua alates 13. eluaastast. Nooremad peavad selle kohustuslikus korras siduma oma vanema kontoga ja siin tulebki mängu Family Link.

Muidugi on alati võimalus ka luisata ja vanus märkida tegelikkusest suuremaks, kuid nagu eelpool mainitud, on Google oma algoritme täiustanud ja selline teguviis kipub varem või hiljem ilmsiks tulema ning sidumist nõutakse tagantjärele.

Seega tuleks nimetatud kontode sidumine ikkagi ära teha ja õnneks on see küllaltki lihtne. Nimelt tuleb, juhul kui konto andmetes on märgitud vanuseks vähem kui 13, jälgida vaid ekraanile ilmuvaid teavitusi ja juhendeid. Nende käigus küsitakse lapse ja lapsevanema konto andmeid ja seeläbi antakse kontroll lapse seamde üle lapsevanema kätte.

Soovi korral saab muidugi ka ise Famili Link rakenduse lapse telefoni paigaldada ning unustada ei tohi muidugi seda, et ka lapsevanem peab oma nutiseadmega Famili Link rakenduse alla laadima.

 

Võimalused

 

Peale seadistamist on kõik lihtne. Nüüd on võimalik oma järeltulija tegevustel silm peal hoida ja nii teatav meelerahu tagada. Täpsemalt saab vaadata, milliseid rakendusi ja kui kaua päeva, nädala ja kuu lõikes on kasutatud. Samuti seada neile soovi korral piiranguid. Aga jägida ka seadme asukohta ning piirata ekraaniaega. Lisaks veel vaadata, milliseid rakendusi on viimasel ajal seadmesse paigaldatud.

 

Kokkuvõtteks

 

Seega on kokkuvõttes tegemist tegelikult üsna hea tööriistaga ning tegelikkuses võiks päris noorte nutimaailma toimetustel ikkagi silma peal hoida. Nii on päeva lõpuks rahulikumad nii laps kui tema vanem.

Täpsemalt saab rakenduse kohta infot siit.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.