eSIM levib aina rohkematesse seadmetesse – lisandusid Apple’i uusimad telefonid

#apple #e-sim #iPhone
3 min lugemine

Eestis on nüüdsest eSIM kasutatav ka Apple’i uusimates telefonides XR, XS ja XS Max. Nende telefonidega saab kasutada Mobiilse Äri 4G internetti lihtsamalt kui kunagi varem, sest füüsilise SIM-kaardi asemel saad nüüd tellida eSIM-i vautšeriga Telia iseteenindusse ja selle lihtsalt telefonis seadistada. Nii saad valida kahe SIM-i vahel – kas töö- või era-SIM – ja kasutada kvaliteetset turvalist ühendust tööks või eratoiminguteks, töö- või puhkusereisidel, Eestis või välisriigis.

Loe täpsemalt, kuidas endale eSIM-i saada.

 

Sammud teenuse aktiveerimiseks, telefoni paigaldamiseks ja seadistamiseks

 

Samm 1. Veendu, et su telefon seda toetab ja telli eSIM-teenus

Nagu öeldud, töötab eSIM iPhone’i mudelites XR, XS ja XS Max. Seega peaks teenuse kasutamiseks käepärast olema üks neist telefonidest. Järgmise asjana tuleb Teliast tellida eSIM ja koos sellega saada aktiveerimiseks vajalik QR-koodiga vautšer (tavaliselt väljastatakse QR-kood vautšeril) ning seal on kirjas ka eSIM-i PIN- ja PUK-koodid.

Samm 2. Telli Teliast eSIM

eSIM-i saab tellida vautšeriga Telia iseteenindusest liitumisel või SIM-kaardi vahetamisel ning samuti esindustest. Vautšeril oleva QR-koodiga tuleb aktiveerida eSIM seadmes. Uuel liitujal tuleks võtta ühendust ärikliendi teenindusega arikliendid@telia.ee või telefonil 1551.

Samm 3. Lisa telefoni eSIM-profiil

Seejärel tuleb eSIM aktiveerida ehk telefoni lisada. See käib menüü Settings kaudu, kust tuleb seejärel avada Mobile Data ning leida valik Add Data Plan.

NB! Valik Add Data Plan on telefonides täiel määral olemas alates iOS-i versioonist 12.1.1. Ehk juhul, kui seadmes vastav menüüpunkt puudub või kuvatakse mingit sorti teade, tuleb kõigepealt tarkvara uuendada ja seejärel uuesti proovida.

Vajutades menüüle Add Data Plan, avaneb telefoni QR-koodi lugemise rakendus ning seejärel tuleb seadme kaamera suunata vautšeril olevale koodile. Kui kõik on korras ja kood kehtib, leiab telefon Telia eSIM-i profiili ja saab alustada selle telefoni lisamise ning aktiveerimisega. Selleks tuleb tegelikult lihtsalt vajutada suurelt ja siniselt kuvatavale nupule Add Data Plan.

Samm 4. Seadistused

Edasi tuleb kasutajal teha mõned seadistused ehk anda SIM-idele nende paremaks eristamiseks nimed ning määrata, kuidas need täpsemalt toimivad. Teisisõnu saab siin määrata, kumb numbritest on põhinumber ning kas lisakaart peab oskama ka helistada ja SMS-e saata või on see kasutusel vaid andmeside jaoks. Hiljem on võimalik kõiki seadistusi ka menüü Data Plans punkti alt muuta.

Samm 5. Kasuta

Ja ongi kõik. Kui eeltoodud punktid edukalt läbi käidud, on telefonis nüüd mõlemad kaardid aktiivsed ja polegi vaja muud, kui oma telefoni ja seal olevat kahte SIM-i kasutama asuda.

 

Märkused:

  • eSIM-i aktiveerimiseks peab telefonis olema kas andmeside võimekusega SIM-kaart või telefon ühendatud WiFi võrguga.
  • Teenusest loobumisel tuleb ka seadmest eSIM-profiil eemaldada. Selleks tuleb valida Settings / Mobile Data / Data Plans / Secondary (või siis eSIM-i nimeline plaan) Remove Data Plan.

 

Vaata veel: Mis on taskuruuter? Kas ja millal seda vaja on?