„Elu võimalikkusest maal“ pakub kerget meelelahutust

#Elu võimalikkusest maal #Inspira #komöödia #telia tv
3 min lugemine

Telia Inspira kanal kostitas vaatajaid uue komöödiaga „Elu võimalikkusest maal“, mis võtab fookusesse linnalt maale kolimise. 

 

Novembri keskel hoo sisse saanud sarja keskmes on Madli ja Peeter-Paul, kes otsustavad jätta seljataha oma senise turvalise elu linnas ning maale elama kolida. Ekstsentriliselt vanaonult ootamatult päranduseks saadud Karuaugu mõis keset Eestit annab noortele linnainimestele võimaluse ümber hinnata oma krahhi suunas kulgev tööelu ja panna end proovile väljaspool seniseid mugavaid mustreid. 

Mõis, mis näis esmalt õnnistusena, peidab endas aga üha uusi ootamatuid tahke. Ka raha on kiire kuluma ning pinged tekivad nii kogukonnaga kui ka Madli ja Peeter-Pauli enda vahel. Kas otsus sai tehtud liiga kiirelt ja korralikult läbimõtlemata? Kui lihtne on oma elus niisugust kannapööret teha? Kuidas maal hakkama saada? Nende küsimustega hakkavadki peategelased maadlema. 

Produtsent Anatoli Tafitšuk ütles Virumaa Teatajale antud intervjuus, et sarjaidee tekkis juba viis-kuus aastat tagasi ning algselt pidi tegemist olema improviseeritud mokumentaaliga. Aja jooksul sai sellest aga hoopis draamasugemetega absurdihõnguline komöödia. 

 

Võtteperiood viis Lääne-Virumaale 

Sari haarab vaataja koheselt kaasa oma hoogsa ja kohati intensiivse loojutustusega. Sündmused kulgevad kiiresti ja meeleolukalt ning seriaal sobibki eelkõige vaatamiseks neile, kes kerget ja helget meelelahutust otsivad. 

Komöödiasarjale omaselt saab sarjas ka nalja, ent seda on paiguti ehk isegi natuke liiga palju sisse kirjutatud, jättes vestlustest ebaloomuliku mulje. Aga tempot annab see muidugi juurde ja igav sarja vaadates ei hakka.

Sarja võtted toimusid sel suvel Lääne-Virumaal, kust leiti sobiv mõis, mis seejärel veelgi sobivamaks tuuniti. Võtted kestsid kokku umbes 20 päeva ning massistseenides kasutati ka kohalike elanike abi. 

Peaosades mängivad Helena Lotman ja Mikk Jürjens tõdesid Digitargale, et intensiivse võtteperioodi käigus said nemadki maaelu kohta uusi teadmisi. Näiteks mainis Jürjens, et maal elamine ei ole kindlasti romantiline meelakkumine, vaid higinõudev ja ennastsalgav töö.  

Sarjas teevad kaasa mitmed tuntud näitlejad, kelle seas on lisaks Lotmanile ja Jürjensile näiteks Evelin Võigemast, Meelis Rämmeld, Maiken Pius, Priit Pius jpt. Sarja stsenaristid on Laura Kalle ja Ott Kartau, režissöör Liis Lindmaa, produtsent Anatoli Tafitšuk. Uuel aastal jõuab sari ka ETV eetrisse. 

 

Sarja „Elu võimalikkusest maal“ näeb Inspira kanalis. 

 

Inspira on eksklusiivne telekanal Telia TV teenuse klientidele, mis pakub laia valikut filme, eksklusiivseid sarju, põnevat omatoodangut ning spordiülekandeid tennisest kuni korvpallini. 

Kogu Inspira kanali sisu on kõigile Telia TV klientidele kuni 14 päeva jooksul tasuta järelvaadatav, seega saab kõiki saateid ja ülekandeid soovi korral järelvaadata endale sobival ajal.