Eestis toimus teleseriaali „Estonia“ esilinastus

#Inspira #teleseriaal Estonia #Telia #telia tv
2 min lugemine

28. septembri õhtul toimus Apollo Solaris kinos selle aasta ühe oodatuima teleseriaali „Estonia“ esilinastus, mida olid paljude külaliste seas vaatama tulnud ka seriaali tootjad ja näitlejad.

 

Seriaal toob vaatajani loo parvlaeva Estonia uppumisest ning sellele järgnenud Eesti, Soome ja Rootsi ühise uurimiskomisjoni tööst.

Telia Eesti televisiooni ja meelelahutuse valdkonna juhi Birjo Kiige sõnul on „Estonia“ näol tegu teleproduktsiooniga, mis on eriline väga mitmes mõttes ning seda näitas ka esilinastus.

„Juba seriaali esimesed minutid annavad aimu, kui professionaalselt on see toodetud ja kui ehedalt mõjub näitlejate töö. Meil on väga hea meel, et saime anda oma panuse sedavõrd kõrgetasemelise teleprojekti loomisesse ja tuua vaatajani niivõrd oluline teema,“ märkis Kiik.

„Estonia“ seriaali võtted toimusid eelmisel aastal Eestis, Soomes, Rootsis, Belgias ja Türgis. Seriaali kogueelarve on 15,4 miljonit eurot, mis teeb sellest ühe kallima seriaali, mis on seni Põhja- ja Baltimaades toodetud.

Sarja Eesti-poolne produtsent Riina Sildos on varem öelnud, et niivõrd tundliku teema käsitlemine peab toimuma tasakaalustatult ja lugupidavalt ning kunstiliselt haaravalt, aga samaaegselt silmas pidades ka rahvusvahelist auditooriumi.

„Usun, et see oli võimalik vaid kõigi kolme riigi, keda Estonia katastroof enim puudutas, tegijate ühise nägemusena. Samuti on oluline mainida, et Eestis pole üksinda niivõrd mastaapse seriaaliprojekti arendamine võimalik ja see saab toimuda vaid kaastootjana. Oleme väga õnnelikud, et saime osaleda nii suures ja olulises projektis,” lisas Sildos.

Telepublikuni jõuab “Estonia” oktoobri keskel

„Estonia“ esimene osa jõuab kohaliku televaatajani eksklusiivselt Telia Inspira telekanali vahendusel 15. oktoobril.

„Estonia“ režissöörid on Måns Månsson (Rootsi) ja Juuso Syrjä (Soome), loominguline juht Miikko Oikkonen ning peatootjad on Matti Halonen ja Johannes Lassila tootmisfirmast Fisher King (Soome).

Eesti poolt olid suurprojekti kaasatud stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis, filmikunstnikud Matis Mäesalu ja Eva Gramakovski, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Kaire Hendrikson, monteerija Moonika Põdersalu, casting director Piret Toomvap-Schönberg, VFX supervisor Heiki Luts.

Eesti näitlejatest teevad seriaalis kaasa Kaspar Velberg, Rain Simmul, Doris Tislar, Gert Raudsepp, Egon Nuter, Juhan Ulfsak jt. Eesti-poolsed produtsendid on Riina Sildos ja Elina Litvinova.

Inspira on eksklusiivne telekanal Telia TV teenuse klientidele, mis pakub laia valikut filme, eksklusiivseid sarju, põnevat omatoodangut ning spordiülekandeid.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.