Ilmus esimene eestikeelse tõlkega treiler draamaseriaalist „Estonia“

#Estonia #Inspira #telia tv
2 min lugemine

15. oktoobril jõuab eksklusiivselt Telia Inspira kanalisse 8-osaline draamaseriaal „Estonia“, millest ilmus nüüd ka esimene eestikeelse tõlkega treiler.

 

Seriaal toob vaatajani loo parvlaeva Estonia uppumisest ning sellele järgnenud Eesti, Soome ja Rootsi ühise uurimiskomisjoni tööst.

Telia Eesti televisiooni ja meelelahutuse valdkonna juhi Birjo Kiige sõnul on „Estonia“ näol tegu ühe kallima seriaaliga, mis seni Põhja- ja Baltimaades valminud.

„Meil on väga hea meel, et saime anda oma panuse kõrgetasemelise teleprojekti loomisesse ja tuua vaatajateni niivõrd olulise teema. 11. septembril esilinastus „Estonia“ Toronto rahvusvahelisel filmifestivalil (TIFF), kus pälvis publikult väga sooja vastuvõtu. Nüüd ootame juba pikisilmi seriaali jõudmist siinse telepublikuni,“ märkis Kiik.

„Estonia“ valiti Toronto filmifestivali „Primetime“ programmi 150 telesarja seast üle maailma, millest festivalile pääses vaid  üheksa. „Estonia“ kõrget kvaliteeti kiitsid ka festivali korraldajad.

„Niivõrd tundliku teema käsitlemine peab toimuma tasakaalustatult ja lugupidavalt ning kunstiliselt haaravalt, aga samaaegselt silmas pidades ka rahvusvahelist auditooriumi,“ sõnas sarja Eesti-poolne produtsent Riina Sildos.

„Usun, et see oli võimalik vaid kõigi kolme riigi, keda Estonia katastroof enim puudutas, tegijate ühise nägemusena. Samuti on oluline mainida, et Eestis pole üksinda niivõrd mastaapse seriaaliprojekti arendamine võimalik ja see saab toimuda vaid kaastootjana. Oleme väga õnnelikud, et saime osaleda nii suures ja olulises projektis,” lisas Sildos.

Seriaali tegemiseks kulus üle 15 miljoni euro

„Estonia“ seriaali võtted toimusid eelmisel aastal Eestis, Soomes, Rootsis, Belgias ja Türgis. Seriaali kogueelarve on 15,4 miljonit eurot.

„Estonia“ režissöörid on Måns Månsson (Rootsi) ja Juuso Syrjä  (Soome), loominguline juht Miikko Oikkonen ning peatootjad on Matti Halonen ja Johannes Lassila tootmisfirmast Fisher King (Soome).

Eesti poolt olid suurprojekti kaasatud stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis, filmikunstnikud Matis Mäesalu ja Eva Gramakovski, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Kaire Hendrikson, monteerija Moonika Põdersalu, casting director Piret Toomvap-Schönberg, VFX supervisor Heiki Luts. Eesti näitlejatest teevad seriaalis kaasa Kaspar Velberg, Rain Simmul, Doris Tislar, Gert Raudsepp, Egon Nuter, Juhan Ulfsak jt. Eesti-poolsed produtsendid on Riina Sildos ja Elina Litvinova.

Inspira on eksklusiivne telekanal Telia TV teenuse klientidele, mis pakub laia valikut filme, eksklusiivseid sarju, põnevat omatoodangut ning spordiülekandeid tennisest kuni korvpallini.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.