Eesti esimese 5G kunstikonkursi võitis 11-aastane tüdruk

#5G kunstinäitus #konkurss #Kumu #Telia
2 min lugemine

Telia ja Kumu kunstimuuseumi poolt jaanuaris välja kuulutatud 5G kunstikonkursi võitis 11-aastane Tartu tüdruk.

 

10. jaanuaril alguse saanud konkursile laekus kolme nädalaga ligemale 300 tööd. Nende seast valis konkursi žürii välja viis võidutööd, mille seast omakorda parimaks osutus Ehe Järve teos „Tartu eile, täna ja homme“.

„Meil on väga hea meel, et suhteliselt lühikese ajaga laekus konkursile sedavõrd suur hulk teoseid. Samuti oli positiivne näha, et osalejate seas oli nii päris noori kooliõpilasi kui ka juba soliidsemas eas inimesi. Žürii lemmikuks osutus sel korral 11-aastase Tartu tüdruku Ehe Järve töö ning noor kunstihuviline on ühtlasi ka konkursi peaauhinna ehk iPhone 13 Pro võitja,“ sõnas Telia Eesti turundusjuht Kadi Priimägi.

Konkursi viis parimat tööd on alates 14. veebruarist kõigile huvilistele nähtavad virtuaalses galeriis koos Kumu kunstimuuseumi klassikutega ning galeriid saab igaüks oma nutiseadme abil külastada.

Võidutööst sünnib aga ka välimeedia plakat, mis paigaldatakse töö autori kodulinna ning plakatil oleva QR-koodi skaneerimisel saab tööd nautida ka liitreaalsuse tehnoloogia vahendusel.


5G kunstikonkursi 5 parimat tööd

Ehe Järv teosega „Tartu eile, täna ja homme“ (peaauhinna võitja)

Tea Martin teosega „Kiriku kõrval kollane maja“

Merle Juhanson teosega „Kiire, kiirem veel kiirem“

Elina Haškova teosega „Me at home in future“

Anastasia Mirovednikova teosega „Tallinn 3022“