Löö kaasa: 25. jaanuaril toimub Eestis digikoristuse päev

#digtaalne koristuspäev
3 min lugemine

Telia kutsub kõiki inimesi ja ettevõtteid 25. jaanuaril osalema Digitaalsel koristuspäeval, mille käigus korrastatakse oma nutiseadmed kasututest failidest ja andmetest.

 

Kuidas on tööfailide kasutamine ning varundamine korraldatud Sinu ettevõttes?

Näiteks Telias hoitakse kõiki olulisi faile võrgukettal, mitte oma tööarvuti kõvakettal.  Lisaks on kõik dokumendid alati varundatud. Kõik Telia arvutid on kaitstud viirusetõrjega ning töövõrk tulemüüriga, et arvutid ja võrk pahavarast eemal hoida.

Üks meiepoolne soovitus ongi, et ettevõtted võiks tagada andmete salvestamiseks vajaliku asukoha näiteks võrgukettal ning soovitaksid ka oma töötajatel kõik olulised failid sinna salvestada. Seejuures tuleb hoida ettevõtte võrk loomulikult turvaliselt kaitstuna.

Kõigist nendest dokumentidest, mis ei ole võrgukettale salvestatud, soovitame teha varukoopiad pilve. Nii saad olla kindel, et kõik dokumendid on alati olemas, mis iganes ka ei juhtuks.

Arvuti varundamiseks soovitame tutvuda  Arvuti Varukoopia teenusega. Oma ettevõtte turvalist töötamist saad aga testida SIIN.

Telia Eesti ärikliendiüksuse juhi Tarmo Kärsna sõnul on Digitaalse koristuspäeva eesmärk teha korda oma digielu ning kustutada kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks.

“Digitaalsel koristuspäeval on väga selge ja reaalne kasu, kuna digiprügi kustutamine vabastab nutiseadmete salvestusruumi, muudab seadmed kiiremaks ning hoiab selle tulemusena kokku väärtuslikku aega. Samuti pole välistatud, et koristamise käigus leiavad osalejad oma minevikufailidest inspiratsiooni ning unustatud häid ideid,” lisas Kärsna.

Telias on reede, 25. jaanuar juba välja kuulutatud suureks digitaalseks koristuspäevaks, mil kõik töötajad saavad pühendada endale sobiva osa tööpäevast oma arvutites ja telefonides olevate failide, e-kirjade ja kontaktide korrastamiseks. Samuti on oma kaasalöömist kinnitanud SEB pank, Ericsson Eesti, PwC Eesti, Pipedrive, Tallinn Music Week, Lastekaitse Liit, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Tallinna Majanduskool, Taxify ja Comodule.

Tarmo Kärsna kinnitusel on ettevõtmisega oodatud ühinema kõik ettevõtted, inimesed, Telia kliendid ja partnerid, et panna alus iga-aastasele traditsioonile, nagu seda on maikuine looduse koristamise talgupäev “Teeme ära”. Selleks saavad kõik eraisikud ja ettevõtted, kes soovivad digikoristusest osa võtta, oma osalemisest märku anda Telia Facebookis või Digitarga blogis.

Telia tehnoloogiaportaal Digitark pakub digitaalse koristuspäeva sujuvaks läbiviimiseks ka häid nippe, kuidas oma tehnoloogilisi abivahendeid puhastada ning säilitada ja korrastada faile nõnda, et sellest saaks loomulik harjumus tulevikuks. Kõik nõuanded jõuavad Digitarga Digitaalse koristuse rubriiki.

Digitarga portaalis on avatud ka kalkulaator, mis annab hinnangulise ülevaate, kui suures mahus inimesed ja ettevõtted 25. jaanuaril oma seadmetest digiprügi kustutavad.