Äripäeva raadio: targast seadmest pole kasu, kui inimene pole piisavalt tark

#Äripäeva raadio #iot #Vjatšeslav Antipenko
1 min lugemine

Sel korral oli saates juttu asjade interneti ehk IoT lahendustest ja nende kasutamisest ning 5G rollist nende arenduste juures.

 

Kuigi asjade internetti ühendatud tarku seadmeid on meie ümber järjest enam, ei tähenda see, et masinad teevad tulevikus ära kogu raske töö. Näiteks linnakeskkonnast erinevate sensorite abil kogutud andmed ei oma väärtust iseeneses, vaid neile tuleb ka tähendus anda, et selle abil siis paremaid äri- ja linnaplaneerimise otsuseid teha, rääkis Tallinna linna Strateegiakeskuse digiteenistuse Tuleviku Linna Büroo asjade interneti tootejuht Jaan Sulin saates „Tehnoloogiakompass“.

Samuti räägivad külalised sellest, kuidas anda andmetele tähendus, millises valdkonnas on IoT potentsiaal veel kasutamata ning trendidest asjade interneti maailmas. Saate lõpus jagatakse ka soovitusi, kuidas muuta koduses võrgus olevad seadmed turvalisemaks.

Külas oli Telia IoT valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko ja Tallinna linna strateegiakeskuse digiteenistuse tuleviku linna büroo asjade interneti tootejuht Jaan Sulin.

Kuula saadet SIIT

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.