Äriklientidele muutub mobiilse interneti kasutamine Euroopa Liidus mugavamaks

#arvutid #internet #Mobiilne Äri
2 min lugemine

Telia Eesti värskendas juulis äriklientide mobiilse interneti pakette, mis mõeldud kasutamiseks arvutis. Kuna kõigisse uutesse pakettidesse lisandub Euroopa Liidus kasutatav andmemaht, muudab see interneti tarbimise välismaal senisest tunduvalt soodsamaks.

 

„Suur osa Eesti ettevõtteid teeb igapäevatööd ka välismaal ning tööreisid viivad paljud inimesed erinevatesse Euroopa Liidu riikidesse. Uued paketid võimaldavadki oma töiseid toimetusi piiri taga muretumalt teha,“ ütles Telia Eesti internetilahenduste ja kõneside valdkonna juht Evelin Neerot.

Peamine muutus seisnebki selles, et arvutis kasutatava mobiilse interneti uued paketid sisaldavad kindla mahu mobiilset andmesidet, mida saab kasutada kõikjal Euroopa Liidus. Varem kehtis aga loogika, et Euroopa Liidu riikides maksis 1GB 4,50€. Näiteks kui Saksamaal või Poolas reisides pidi varem maksma 9GB mahu eest ca 40 eurot, siis nüüd on see maht paketis olemas ilma lisatasu maksmata.

„Kuna senised paketid Euroopa Liidu mahte ei sisaldanud, siis uute pakettidega anname ettevõtetele võimaluse parendada töötamist üle riigipiiride. Enam ei rakendu lisamahu eest kõrge hind ning samuti ei pea otsima töötamiseks sobivaid WiFi võrke – oma sülearvutiga saab uute pakettidega tööd teha kõikjal Euroopa Liidus,“ lisas Neerot.

Statistika kinnitab, et välisreisil viibivad Eesti ärikliendid kasutavad võõras riigis üha aktiivsemalt mobiilset internetti. Telia andmetel kasvasid eelmisel aastal mobiilse interneti mahud aasta varasemaga võrreldes Euroopa Liidu piires 35%.

Telia uute pakettidega saab lähemalt tutvuda siin.