Apple iPhone telefonid on palavalt armastatud ja laialt levinud. Peamiselt on see nii tänu lihtsale ja loogilisele kasutajaliidesele ning kaunile disainile. Lisaks veel muidugi tipptasemel tehnilised omadused ja väga head kaamerad.

 

 

Back Tap

 

Väga paljude tavapäraste ja igapäevaselt kasutatavate funktsioonide kõrval on aga mõneti teenimatult jäänud tahaplaanile Back Tap nime kandev lisavõimalus. Võiks isegi öelda, et paljud iPhone omanikud ei teagi selle olemasolust. Kuna tegelikkuses on tegemist aga väga mõnusa lisaga, tuletame selle olemasolu jälle meelde.

Millega siis tegemist on? Lühidalt öeldes võimaldab Back Tap funktsioon muuta telefoni tagaküljel oleva Apple logo nupuks. Tegemist ei ole küll nii-öelda traditsioonilise klahviga, vaid pigem puutetundliku alaga, kuid abiks seegi.

 

Koputa

 

Nimelt saab peale Back Tap-i aktiveerimist Apple logole toksates käivitada erinevaid programme. Täpsemalt saab kasutaja valida, kas ta tahab aktiveerida topelt ja/või kolmekordse koputuse ning selle, mis seejärel juhtub. Näiteks saab menüüst määrata, et kaks korda logole toksates avaneb kaamera. Kolm korda aga salvestab ekraanipildi.

Valikus olevate funktsioonide nimekiri on üsna pikk. Paraku aga on see siiski tootja poolt ette määratud ja enda poolt paigaldatud programmi käivitamist esile kutsuda ei saa.

 

Aktiveerimine

 

Huvitaval kombel on Back Tap vaikimisi välja lülitatud ja menüüde sügavuses ka päris sügaval peidus.

Aktiveerimiseks tuleb liikuda Settings – Accessibility – Touch – Back Tap ja seejärel teha valikud, mis juhtub topelt ja mis kolmekordsel toksamisel.

Kui see aga tehtud on, saabki vaid koputusega omale sobiva funktsiooni kiirelt käivitada. Küll aga tasub tähele panna, et väga paksu ümbrise kasutamisel võib kasutamine olla raskendatud.

 

Kokkuvõtteks

 

Ega küll küllale liiga tee! Nii ütleb Eesti vanasõna ja iPhone ja Back Tap-i puhul peab see ka paika. Suhteliselt lihtsa vaevaga on telefonile lisatud suhteliselt geniaalne võimlaus kasutusmugavuse oluliseks parandamiseks.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.