Annetame üheskoos sülearvuteid Ukraina koolilastele Eestis

#sülearvuti #Ukraina
2 min lugemine

Eestisse on jõudnud üle 13 000 Ukraina sõjapõgenikust lapse, kes on Eestist distantsõppel Ukraina koolides või on juba alustanud õpinguid Eesti koolides.

 

Lastekaitse Liidu andmetel on puudu vähemalt 1000 sülearvutit, mis on lastele õppimiseks hädavajalik. See vajadus kasvab tõenäoliselt mitmekordselt. Kahjuks on veel ka hulk Eesti peresid, kel pole võimalik lastele sülearvutit osta, aitame ka neid! 

 

Vaata üle oma ettevõtte arvutipark 

 

Kui sinu ettevõttes on üle seadmeid, eriti sülearvuteid, siis anna sellest teada Lastekaitse Liidu kontaktil heategu@lastekaitseliit.ee 

Oodatud on töökorras sülearvutid, mis on kuni 5 aastat vanad ja ühenduvad internetiga ning millel on olemas e-õppeks vajalik veebikaamera, mikrofon jm tehniline valmisolek. Oleme väga tänulikud, kui olete oma andmetest arvutid puhastanud, et lapsed saaksid arvuti kohe kasutusele võtta. Arvutitele tehakse veel täiendav kontroll, et garanteerida andmete kustutamine.

Lastekaitse Liiduga saate otse kokku leppida, kuidas arvutid kokku kogutakse ning koostöös kohalike omavalihtsustega abivajajatele üle antakse. Arvutite jagamise ja kogumise põhimõtted ja täpsema info leiad Lastekaitse Liidu lehelt. Arvuteid vastu võttes sõlmib Lastekaitse Liit ettevõttega seadmete vastuvõtmis-üleandmisakti.

Loe ka Lastekaitse Liidu ja Haridus- ja Teadusministeeriumi üleskutset arvutite kogumiseks.

 

Telia toetab ruuterite ja andmesidega

 

Telia toetab algatust 276 ruuteri, ca 200 kõrvaklapi, 100 akupanga ning telefonide ja sülearvutitega, mida on annetanud lisaks ka Telia töötajad. Koos ruuteritega pakume lastele ka tasuta andmesidet kuni kaheks kuuks.

Telia on annetanud sõjapõgenikele kokku 10 000 kõnekaarti ( 5000 Superi Stardikomplekti ja 5000 Superi 8-eurost kõnekaarti) ning võimaldanud tasuta annetusnumbreid ning tasuta kõnesid ja andmesidet Ukraina suunal.