Aktiivsesse kasutusse mõeldud tahvelarvuti

#samsung #tahvelarvuti
4 min lugemine

Samsung Galaxy Tab Active4 Pro Enterprise on aktiivsesse kasutusse mõeldud tahvelarvuti. Sellel on tugev korpus, täiendav ümbris, stylus ehk puutepulk ja IP68 vee- ning tolmukindlus.

 

Kasutajatena nähakse eelkõige kullereid, laotöötajaid, objektijuhte ja teisi sarnaseid isikuid. Kokkuvõttes on tegemist pigem äriklientidele mõeldud seadmega, mis aitab, tänu vastupidavale korpusele, ka raskemates tingimustes töö tehtud saada.

 

Active ja Enterprise

 

Samsung on ka varasemalt Active lisanimega tahvelarvuteid tootnud (näiteks siiani müügil olev Active 3) ja põhimõtteliselt on nende retsept ikka samaks jäänud. Active seeria puhul on seega tegemist välistele mõjudele vastupidavama seadmega.

Seekord on aga eelmise põlvkonnaga võrreldes, ekraani suuremaks venitatud ja seeläbi saavutatud parem kasutusmugavus. 10.1 tolli suurune ekraan ongi tahvlite puhul enam-vähem optimaalne ja tagab ühelt poolt võrdlemisi väikesed mõõtmed, teisalt aga mahutab piisavalt palju infot. Resolutsioon on 1920 x 1200, mis on küll madalam kui tippseadmetel, kuid siiski täitsa kasutatav. Erinevalt tavalistest tahvelarvutitest, ümbritsevad ekraani aga küllaltki paksud servad. Lisaks on seadme olemus harjumatult robustne. Ikka selleks, et tagada füüsiliselt parem vastupidavus.

 

 

Tehnoloogiliselt on ekraani puhul tegemist TFT-ga, mis ei ole nii ere ja kirgaste värvidega kui AMOLED. Seetõttu ei ole näiteks must värv nii must kui võiks ja näiteks pildidki pole hingematvalt kaunid, kuid töistesse oludesse on ekraan siiski igati sobilik ja kvaliteedist nii-öelda puudu ei jää.

Nimes olevat Active osa rõhutabki tegelikult peamiselt tahvli korpus. Nagu juba öeldud on see tugevast plastikust ja libisemiskindel. Lisaks on seadmel veel ekraani all päris nupud, mitte virtuaalsed, nagu enamikel uuema aja Android seadmetel. Päris nupp võtab küll ruumi, kuid tähendab seda, et  klahvi saab vajutada ka kindas käega, märgades oludes ja ka siis kui keskkond on tolmune.

Nuppudest rääkides peab veel ütlema, et külje peale on tavapärastele heli omadele lisatud oranž ja programmeeritav klahvike. See on mõeldud kiire juurdepääsu tarvis kasutaja jaoks kõige vajalikuma funktsioonini. Olgu selleks siis mingi rakenduse avamine, kaamera käivitamine vmt.

Kuigi juba korpus ise on vastupidav, ümbritseb seda veel täiendav plasti ja kummi segust kaitse. See annab küll juurde suurusele, kuid pakub lisakihi füüsilist turvalisust. Lisaks mahutab ümbris stylus-e. Antud seadmel on selle kasutamine igati mõistlik, sest võimaldab keerukamates oludes ekraani täpsemat tabamist ja lihtsustab seeläbi seadmega opereerimist.

Aparaadi nimes sisalduv Enterprise viitab aga EE ehk Enterprise Edition versioonile. See on tegelikkuses samuti äriklientide mõeldud programm, kuid midagi ei juhtu, kui seadet kasutab eraklient. Lühidalt öeldes saab seade pikema aja jooksul tootjapoolseid turvauuendusi, tagatakse pikem müügiperiood ehk toote saadavus ning lisaks ka Knox tarkvara. Viimane võimaldab seadmete keskset haldust, analüüsi jms.

 

Kasutamine

 

Tab Active4 Pro kasutamise juures ongi esialgu harjumatu korpuse rugged disain. Teised tahvlid lihtsalt ei ole sellised plastise ja tugeva olekuga, vaid pigem õhemad ja peenekoelisemad. Karune olek aga viitab otseselt vastupidavusele ja lisab julgust aparaati igas olukorras kasutada. Ja just see ongi eelpool mainitud kulleritele, laotöötajatele ja teistele oluline. Active4 Pro kannatab kukkumisi, seda võib kasutada vihmaga, unustada õue jne.

Kuna tugeva korpuse sisse on saanud igati asjalik sisu, on tahvli kasutamine kiire ja ladus. Snapdragon 778G kiibistik koos 4GB põhimäluga osutub piisavalt võimekaks, et erinevaid rakendusi liigse draamata jooksutada. Salvestusruumi suurus on 64GB ning seda saab kuni 1TB mälukaardiga suurendada. Seega ei tohiks töökiiruse taha midagi jääda.

 

 

Kaamera aga on ühe objektiiviga ning mõeldud samuti pigem töiste- kui ilupiltide tegemiseks. Hämaras aitab välk, värina vastu kindel käsi ning suurendamise jaoks tuleb objektile lähemale minna. Küll aga saab tehtud pildid saatelehtedest, objektidest ja muust sellisest. Megapiksleid on selle jaoks kaameral 13.

Tarkvarana on tahvlis kasutusel Android 12, mis on Samsungi One UI kastmes. Seega on Androidi ja Samsungi kasutajatele suures plaanis kõik tuttav. Tarkvara on lihtne, selge ning näeb viisakas välja. Välditud on ka seadme liigset koormamist eelpaigaldatud tootjapoolsete rakendustega. Seega on sisu poolest tegemist heas mõttes tavalise tahvelarvutiga.

Kuna seade on mõeldud kasutamiseks pigem kontorist väljas, on lisaks WiFile toetatud ka mobiilne andmeside ja 5G ühendus. Lisaks on olemas loomulikult Bluetooth ja GPS. Ühenduspesana on kasutusel USB-C. Leidub ka 3.5 mm kõrvaklapipesa.

Kokkuvõttes on Tab Active4 Pro näol tegemist tõesti tugeva ja igasugustesse oludesse sobiva tahvelarvutiga. Selle eesmärk on selgelt pigem töö kui meelelahutus. Tööd teeb see aga hästi ja kestab seejuures tõenäoliselt pikalt.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi