Ainult Telias: HBO üllatab oma meeletult hea valikuga

#hbo #telia tv
10 min lugemine

Maikuus on Telia TV HBO keskkonda saabunud enneolematult suur hulk uusi sarju ja filme, mis pakuvad meelelahutust mitmekesisest žanrivalikust.

 

Lisaks täiesti värskele sisule võid avastada põnevust tekitavaid uusi hooaegu tunnustatud sarjadelt nagu näiteks „Pärijad“ ja „Barry“.

„Suur“ (3. hooaeg)

Ajalugu, Draamakomöödia
IMDb: 8.2/10

3. hooajal muutub Katariina Suure lugu veelgi tumedamaks ja julgemaks. Tony McNamara teravmeelne sari „Suur” pakub veelgi rohkem vaimukaid sõnavõtte, pimestavaid õukondlikke intriige ning suurepärast näitlejatööd Elle Fanningi ja Nicholas Hoult’i poolt. Venemaa keisrinna Katariina Suure osaliselt ajalool põhineva loo jutustamine on tõeliselt nauditav ja see hooaeg suudab seda veelgi paremini tõestada. Uus hooaeg toob ekraanile julgemad loo valikud ning võimaldab kõrvaltegelastel ja näitlejatel veelgi rohkem särada.

Katariina ja Peteri keeruline suhe jätkub, läbides mitmeid tõuse ja mõõne. Lisaks ähvardavale sõjaohule, kujutab seriaal ka aadlike omavaheliste suhete pingestumist ning püüdlust teineteist üle trumbata. See hooaeg paneb Katariina idealismi proovile ning avab Peetri karakteris varjundid, mis on seal tegelikult alati olnud. Vaatan sarja


„Armastus & surm“

Draama, Krimi, Biograafia
IMDb: 7.6/10

Candy Montgomery lugu on jutustatud rohkem kui üks kord, millest viimane oli 2022. aasta film “Candy”, mille peategelast mängis Jessica Biel.

„Armastus ja surm“ annab vaatajatele „värskendava“ lähenemise õudusjutule ja paneb nad ootamatult mõistma, kust on pärit Candy ning isegi temale kaasa tundma. Sarja algusest peale näevad vaatajad asju läbi Candy (Elizabeth Olsen) silmade. Tema iseloomu on lihtne armuda, kuna ta on armas, võluv, olgugi, et ta plaanib oma abikaasat sõbra abikaasaga petta. Tema käitumine on geniaalne, arvestades, kuidas lugu lõpuks välja kujuneb.

Tõsielust inspireeritud krimiseriaal jutustab õudsest mõrvast. Seriaal põhineb John Bloomi ja Jim Atkinsoni raamatul „Evidence of Love: A True Story of Passion and Death in the Suburbs“ ning mitmel artiklil, mis avaldati seoses juhtumiga ajakirjas Texas Monthly. Vaatan sarja

 

„Trepp“

Biograafia, Krimi, Draama
IMDb: 7.1/10

HBO seriaal „Trepp“, mille peaosades mängivad Colin Firth ja Toni Collette, räägib põneva loo, mis on köitnud inimesi juba üle kahe aastakümne. Kurikuulus tõestisündinud juhtum saab staaridega täidetud pinget täis ilukirjandusliku teostuse.

Kaheksaosaline draama räägib Michael Petersonist, krimikirjanikust, keda süüdistatakse oma naise Kathleeni tapmises pärast seda, kui naine leitakse surnuna nende kodu trepikojast. Mees väitis, et leidis naise trepi jalamilt, kust ta oli purjus peaga alla kukkunud, ja hoidis teda kui ta helistas päästeteenistusele ning naine hingas seal oma viimse hingetõmbeni. Põhja-Carolinas Durhamis asuv politsei, kes seisis silmitsi surnukeha uurimisega, nägi seal teissugust vaatepilti. Järgnenud 16-aastat toimuv kohtuvõitlus paljastas mehe, perekonna ja loo mitmetasandilised kihid. Vaatan sarja


„Teie ees on Selma Blair“

Dokumentaal
IMDb: 7.8/10

Dokumentaalfilm „Teie ees on Selma Blair“ esitleb julgelt relatiivse versiooni sageli liiga tehislikust sündmusest – see räägib esinejast, kes läbib enda taasleidmise protsessi. Muutus tabas näitlejanna Selma Blairi ootamatult, kui tal diagnoositi autoimmuunhaigus sclerosis multiplex (kesknärvisüsteemi haigus) 2018. aasta augustis. Ta avalikustas oma haiguse Instagrami postitusega sama aasta oktoobris.

Blair kirjeldas oma avameelses teadaandes üksikasjalikult kogetud meditsiinitöötajate poolset apaatsust ning sõprade – nii kuulsate kui ka tundmatute – toetust, kes julgustasid teda abi otsima. Tol ajal oli nüüdseks 49-aastane Blair on kõige paremini tuntud oma kõrvalrollide poolest mitmes viimase 25 aasta populaarseimates Hollywoodi filmides. Nende filmide seas on näiteks  romantiline komöödiafilm „Arukas blondiin“ ja ulmefilm „Hellboy“. See tuttavlikkus andis tema tähelepanuväärselt avameelsele postitusele sellise ilme, nagu kuulaksid uudiseid vanalt sõbralt.

Tema avalikule teadaandele järgnenud otsused jäid truuks tema esialgsele siirusele. Blair jätkas oma haiguse avalikku dokumenteerimist Instagramis. Ta astus punastel vaipadel üles juveelidega kepiga ning andis intervjuusid, lubades ajakirjanikel näidata oma kõne- ja liikumishäireid. Blair oli vaheldumisi glamuurne ja kohmakas, naljakas ja kurblik. Vaatan filmi


Keegi kuskil” (2. hooaeg)

Komöödia
IMDb: 7.9/10

„Keegi kuskil“ näitas esimeses hooajas oma eheda soojuse ja tõsidusega, et telesarjad, mis kujutavad elu tõuse ja mõõnu, võivad pakkuda naeru kõrvuni. Kui saade esmakordselt eetrisse jõudis, vallutas see vaatajate südamed oma ainulaadse, armastusväärse ja seostatava süžeega, eriti X-generatsiooni seas. Sari räägib elu väljakutsetest, millega seisavad silmitsi kõik põlvkonnad, seega on see sari ideaalne valik kõigile, kes armastavad emotsionaalseid, rahustavaid ja autentseid lugusid. See jutustab loo 40-aastasest ekstsentrilisest autsaiderist, kes on pärast aastaid Lawrence’is elamist naasnud tagasi Manhattanile, kus tema ülejäänud perekond ikka veel elab.

Sõprade ja muusika toel jätkab teises hooajas Sam (Bridget Everett) teekonda, et leida oma inimesed ja ka oma hääl. Nüüd elavad Sam ja Joel (Jeff Hiller) koos ning neil mõlemal palutakse mängida sõbra pulmas olulist rolli. Kui Sam võtab uuesti ühendust oma endise muusikaõpetajaga, hakkab Joel ootamatult suhtlema õpetaja ainsa teise täiskasvanud õpilasega, mis tekitab Samis ebakindlust. Vaatan sarja


„Hammerite koda“

Dokumentaal
IMDb: 5.9/10

Kolmeosaline dokumentaalsari uurib seksuaalse väärkohtlemise süüdistusi Hollywoodi staari vastu, avades sellega ka tema perekonnaajaloo tumedad saladused, tuues päevavalgele hirmutavad tõed.

Armie Hammeri, kuulsaks saanud filmide „Sotsiaalvõrgustik” ja „Kutsu mind oma nimega“ täht, karjäär lõpetati eelmisel aastal peaaegu üleöö. Põhjuseks oli internetis levima hakanud kuulujutud tema emotsionaalse ja füüsilise väärkohtlemise kohta, millest ta väitis süütu olevat. Kuulduste järel esitati talle otsene vägistamissüüdistus, peale mida alustati ka uurimine. Vaatan sarja


„Pärijad” (4. hooaeg)

Draama
IMDb: 8.8/10

Loe sarja kohta täpsemalt Digitarga varasemast tutvustusestVaatan sarja


„Valge maja torumehed“

Draama, Ajalugu, Biograafia
IMDb: 6.6/10

Watergate’i skandaalist, mis kukutas 70ndatel president Richard Nixoni, on tehtud arvukalt filme ja seriaale. Uus HBO seriaal pakub aga põnevat vaadet skandaalile eelnenud sündmustele ning õnnetutele luureametnikele, keda president värbas, et takistada oma poliitiliste vastaste tegevust. „Valge maja torumehed“ põhineb Egil ja Matthew Kroghi samanimelisel raamatul, mis ilmus 2022. aastal, ning keskendub kahele peategelasele, kes olid skandaali taga: E. Howard Hunt ja G. Gordon Liddy.

Seriaal koosneb ühest kõige muljetavaldavamast näitlejaskonnas, mille hulka kuuluvad  Woody Harrelson, Justin Theroux, Lena Headey, Dohmnall Gleeson, Kathleen Turner ja F. Murray Abraham. Lisaks on sarja „Valge maja torumehed“ produtsendid samad, kes olid populaarsetel HBO sarjadel „Pärijad“ ja „Asepresident“. Vaatan sarja


„Mina olen Miss Cleo“

Dokumentaal
IMDb: 5.4/10

Hilisõhtuste televaatajate seas oli 1990ndatel tuntud televisiooni selgeltnägija Miss Cleo, kelle tunnuslauseks oli „helista mulle kohe“. Dokumentaalfilm „Mina olen Miss Cleo“ püüab selgitada, kas tegemist oli andeka „voodoo preestrinnaga“, kes suutis suhelda teispoolsusega, või lihtsalt väga osava petturiga. Filmi režissöörid Jennifer Brea ja Celia Aniskovich püüavad avada tõe selle alati mõistatusliku naise taga, kes vallutas televisiooni tormiliselt, et seejärel avalikkuse teadvusest kaduda.

Filmitegijad vestlesid mitmete inimestega, et lahendada Miss Cleo saladus. Nad intervjueerisid tema sõpru, kes kogesid tema lugemisi ja „kingitusi“, endisi kliente ja kolleege, kes tundsid tema teispoolsusega seotud sidemeid, kuid langesid ka pettuse ohvriks. Lisaks tuleb juttu tema endiste kolleegidega, keda ta väidetavalt pettis ning ekspertide ja ajakirjanikega, kes Miss Cleod püüdsid mõista. Intervjuudes osalesid ka valitsusametnikud, kes olid seotud tema allakäiguga ning ka tema endised partnerid. Vaatan filmi

 

“Armastusega Lizzo”

Dokumentaal, Biograafia, Muusika
IMDb: 8.8/10

Dokumentaalfilm popstaari elust avab vaatajatele intiimseid stseene staari elu eri külgedest – nii voodis nutmisest kui ka põnevustest pakatavate Grammyde jagamiseni. Filmi keskmes on Detroitist pärit ja Houstonis hariduse omandanud räppar, laulja, laulukirjutaja ja flöödimängija, kes saavutas märkimisväärse edu oma neljanda stuudioalbumiga „Special“, mis ilmus eelmisel aastal ja jõudis Billboardi edetabelis kõrgetele kohtadele.

Koos filmi peategelase Lizziga, avastab režissöör Doug Pray (tuntud oma tööde poolest HBO filmide „The Defiant Ones“ ja „Levitated Mass“ juures) uusi, elliptilisi, kaasahaaravaid ja inspireerivaid viise selle loo jutustamiseks, mis eristuvad traditsioonilisest lähenemisest. Vaatan filmi

 

„Barry“ (4. hooaeg)

Loe sarja kohta Digitarga varasemast tutvustusest.  Vaatan sarja

 

„Brene Brown: südameatlas”

Dokumentaal
IMDb: 8.1/10

Kuus korda New York Timesi raamatutabeli tipus olnud autor, doktor Brené Brown viib vaatajad interaktiivsele teekonnale emotsioonide ja kogemuste maailma, mis määratlevad inimloomuse tähenduse. Sari käsitleb olulisi teemasid nagu ärevus, empaatia, kahetsus ja palju muud.

Sarja formaat pakub dünaamilist kombinatsiooni lugude jutustamisest, külalisteadlaste esinemistest ja informatiivsetest rollimängudest. Lisaks uuritakse 30 emotsiooni ja kogemust 87-st, mis on Browni raamatutes käsitletud. Ta jagab ka raamistikku, kuidas luua tähenduslikke sidemeid iseenda, teiste ja ümbritseva maailmaga.

Lisaks oma raamatutele on Brené Brown tuntud ka oma viraalsete TED-kõnede poolest, juhib podcaste ning on isegi mänginud iseennast Netflixi komöödias „Veinimaa“. Vaatan sarja

 

„Väljapääs” (3. hooaeg)

Draama
IMDb: 8.2/10

Norra draama „Väljapääs” on pälvinud tohutult populaarsust mitte ainult Norras, vaid ka kõigis Põhjamaades. Kontseptsioonirežissöör Karlsen on öelnud, et 70% sarjast on inspireeritud tõestisündinud lugudest. Sari jälgib nelja peategelast – Adamit, Jeppe’i, Henrikut ja Williamit – kes kasutavad maksuparadiise, krüptoraha ja rohelisi investeeringuid, et veelgi rikkamaks saada.

Karlsen kirjeldab sarja viimast hooaega kui elu kulminatsiooni, mida tegelased on seni elanud. Nad on tegutsenud alati viimase piirini, et saavutada mingi tagasilöök, kuid seekord nad ületavad piire, kirjeldades seda lõpphooaega kui „omamoodi dekadentset ja hävitavat pidu“. Vaatan sarja

 

„Menudo: igavesti noored”

Dokumentaal, Biograafia, Muusika
IMDb: 7.5/10

Neljaosaline dokumentaalsari paljastab seninägematu loo Ladina-Ameerika ikoonilise poistebändi tõusust ja langusest. Sarja käigus tasakaalustatakse ansambli pärandi tunnustust ja häirivaid tunnistusi kurnatusest, hooletusest ja väidetavast seksuaalsest kuritarvitamisest. Endised bändiliikmed annavad sisuka sissevaate töötingimustesse, mida nad pidid taluma.

Sari uurib teemasid nagu homoseksuaalsus bändikeskkonnas ning ansambli pikaajaline ajalugu, mis hõlmas üle 30 poisi 20 aasta jooksul. „Menudo: igavesti noored“ pakub sügavamaid teadmisi ja mõistmist nende meeste elust ja ootustest. Vaatan sarja

 

„Mitte eriti ilus”

Dokumentaal
IMDb: 6.9/10

Uurimuslik neljaosaline dokumentaalsari „Mitte eriti ilus“ paljastab ilu- ja kehahooldustoodete kasutamisega kaasnevaid varjatuid terviseriske ning FDA eeskirjade puudumist. Amy Zieringi ja Kirby Dicki juhitud sari avab ilutööstuse inetuid varjupaiku, tuues päevavalgele ohud, mis mõjutavad nii töötajaid kui ka tarbijaid.

Iga osa keskendub erinevale tööstusharu valdkonnale: kosmeetika, küüned, nahk, juuksed. Ziering ja Dick jagavad teaduslikku teavet, isiklikke lugusid ning avavad ilu varjatud külgede kultuurilist konteksti.

Sarja eesmärk on anda vaatajatele praktilisi juhiseid ja soovitusi „mida teha ja mida mitte“ loendi kujul. Näiteks soovitused, nagu „vältige teatud plastikuid“ ja „otsige kemikaalivabu küünelakke“, julgustavad tegema teadlikumaid tarbimisvalikuid. Vaatan sarja

 

„Üks täiuslik kaader”

Dokumentaal
IMDb: 6.4/10

Sarja produtsendiks ja jutustajaks on Oscari- ja Emmy-võitja Ava DuVernay. Iga episood annab tunnustatud režissööridele võimaluse tuua esile nende ikoonilisemad kaadrid, kasutades selleks visuaalseid vahendeid. Moodsa tehnoloogia abil sukelduvad režissöörid otseselt igasse kaadrisse, luues 360-kraadiseid stseenide kogemusi, mis kaasavad vaatajaid filmitegemise protsessi.

Filmitegijad jagavad oma väljakutseid, õppetunde ja võidukäike ning kirjeldavad üksikasjalikult, kuidas nad lõid oma filmikunsti tippsaavutusi. Lisaks esitab iga režissöör end sügavalt mõjutanud kaadri autori ning kirjeldab saadud inspiratsiooni, mis innustas neid ka oma töös. See kõik pakub kaasahaaravat uurimust filmitegemise maailmas. Vaatan sarja

 

„Angel City jalgpalliklubi“

Dokumentaal
IMDb: 6.2/10

Kaasahaarav dokumentaalsari, mis viib Los Angeleses asuva murrangulise professionaalse naiste jalgpallimeeskonna Angel City Football Clubi kulisside taha ning ka väljakule. Seriaal paljastab naiste asutatud ja juhitud meeskonna 2022. aasta avahooaja. Selle käigus saab näha kirglikkust ja julgust, mida on vaja selleks, et ehitada nullist frantsiis ning rajada julge tee profispordimaailmas.

Kolmeosalise HBO sarja režissöör on Arlene Nelson ja produtsendid on Oscariga pärjatud Natalie Portman, Elizabeth Chai Vasarhelyi ja Jimmy Chin ning lisaks ka Sophie Mas, Anna Barnes ja Christine O’Malley. Vaatan sarja

 

 

Artiklis kasutatud fotod: themoviedb.org