Nutikas spordikell on iga sportlase jaoks hädavajalik kaaslane. Rio olümpialt naasnud maratonijooksjad Leila, Liina ja Lily Luik võtavad Polar V800 karbist välja.

7 väärt rakendust, mis aitavad toetada sel kevadel nii keha kui vaimu

#äpid #liikumine #vaimne tervis
4 min lugemine

Kevad nõuab meilt alatasa päris palju – olgu põhjuseks siis nädalaid kestnud kodukontor, eksamiteks valmistumine või mõni muu pingeline periood, mis võib olla nii vaimsele kui füüsilisele tervisele üsna koormav. Seepärast panime kokku kevadised väljanopped äppidest, mis aitavad meele selge ja positiivsena edasi hoida.

 

Sleep Cycle

Kindlasti tead, et kvaliteetne uni on ühe hea ja produktiivse päeva aluseks. Kui magame öösel hästi, siis suudame ka päeval teha rohkem ning tunda rõõmu väiksematest asjadest. Kui Sul on viimasel ajal tekkinud unega probleeme või Sind üldse huvitab, kuidas oma öised unetunnid täis magad, oleks esmalt kõige mõistlikum oma uni ära monitoorida.

Erinevaid und salvestavaid ja kaardistavaid rakendusi on tänaseks juba päris palju – üheks selliseks on Sleep Cycle, mille kasutamisel võid tavalise telefoni äratuskella “prügikasti visata”. Rakendus aitab telefoni mikrofoni ja akseleromeetri abil jälgida und läbi heli ja liigutuste. Samuti on võimalik anda targale abimehele teada ajavahemik, mil soovid üles ärgata ning rakendus teeb seda ise sobival momendil kui magad madalamas unefaasis.

My Water

Lisaks kvaliteetsele unele on samuti ühe hea päeva aluseks piisava koguse vedeliku tarbimine. Kuigi paljude jaoks võib tunduda veidrana, et vee joomise toetamiseks on võimalik oma telefoni laadida eraldiseisev rakendus, võib see siiski osutuda tänuväärseks abimeheks. Tõsi, paljud meist on harjunud hommikul esimese asjana mitu sõõmu vett jooma, aga päeva jooksul kipub see sageli meelest ära minema. Tihtipeale väsinuna olles me isegi ei pruugi tulla selle peale, et põhjuseks võib olla just vedelikupuudus.

Rakendus arvutab kasutaja soo, kehakaalu ja füüsilise aktiivsuse põhjal välja soovitatava vee tarbimise koguse päevas ning mis veel parem, see tuletab Sulle soovi korral meelde, et aeg on taas veepudelilt kork pealt keerata!

Daily Yoga

Päeva jooksul tasub hoida ka enda keha liikumises. Kui Sul puudub võimalus minna spordisaali või välja jooksma, on mõistlik nüüd teha paus ning võtta ette üks värskendav jooga. Daily Yoga rakendus aitab Sul juba esimesel korral seada eesmärgid, olgu nendeks siis kas suvevormi saamine, rahuliku meele tagasitoomine või lihtsalt tervena püsimine. Vastavalt kasutaja joogaoskustele, loob rakendus treeningprogrammi, mis aitab püstitatud eesmärkideni jõuda. Rahuliku muusika saatel aitab virtuaalne juhendaja Sul tervitada nii päikest kui sirutada taas oma selg paika. Namaste!

Telia Active

Kellel jäi pärast joogat veel füüsilisest aktiivsusest puudu, sel tasub võtta ette Telia Active, mis pakub asjatundjate nõuanded, kuidas leida motivatsiooni tervislikumaks eluks ning mismoodi treenida ja toituda teadlikumalt. Fitbiti, Garmini või Polari sammulugeja omanikud saavad aga enda sammud panna tasuta internetti teenima. Tossud jalga ja gigabaite jahtima!

Headspace

Teaduslikud uuringud kinnitavad, et kui inimene leiab päevas kasvõi viis minutit aega mediteerimiseks, võib see parandada nii une kvaliteeti, kasvatada õnnetunnet, keskendumisvõimet kui ka stressitaluvust. Headspace on üks kõige populaarsem ja lihtsama ülesehitusega lõõgastust pakkuv rakendus, millega on Sul võimalik kiiresse päeva meelerahu luua. Tegemist on äärmiselt kasutajasõbraliku lahendusega, mis ei vaja Sinult erilist ettevalmistust ning võid kiiresti mediteerimise kallale asuda. Lisaks on Sul võimalik kohtuda virtuaalsete treeneritega, kelle juhendamisel saad võtta osa füüsilistest harjutustest, mis aitavad ka vaimul vormis püsida.

Calm

Calmi rakenduse avamisel hakkab kohe mängima rahustav muusika, mille saatel on Sul võimalus valida meelepärane tegevus – olgu selleks siis juhendaja abil mediteerimine, rahustava muusika, õhtujuttude kuulamine või hoopis motivatsiooni süstivate mentorite toel enda enesekindluse kasvatamine. Samuti on Sul võimalik pidada igapäevast meeleolupäevikut ning korrastada peas tiirlevaid mõtteid.

Peaasi

Peaasi on Eesti enda vaimse tervise rakendus ja portaal, millest leiab teaduspõhist infot nii inimpsüühika mitmekülgsete käsitluste kui ka aju töötamise kohta. Rakenduses selgitatakse põhjalikult, mis on hea vaimne tervis ning saab lugeda levinud probleemide ja psüühikahäirete kohta. Selgitavad videod ja eneseabimeetodid aitavad jälgida ning toetada enda vaimu, samuti on igaühel võimalik soovi korral küsida nõu spetsialisti käest.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.