Uued tehnoloogiad suurendavad internetikiirusi. Pilt: Shutterstock

7 põhjust, miks eelistada töö tegemiseks püsiinternetti

#püsiinternet #Raul Juhanson
3 min lugemine

Tehnoloogia võimaldab ettevõtetel täna töö tegemiseks kasutada nii mobiilset internetti kui püsiinternetti. Miks on aga püsiinternet just töötamiseks parem valik?

 

Telia Eesti ärikliendi teenuste juhi Raul Juhansoni sõnul on suur osa Eestist täna kaetud nii mobiilse interneti kui püsiinterneti (ehk kaabelühenduse) võrkudega, mis võimaldab igal tarbijal valida just talle sobivaima lahenduse. Sel moel on töötamine muutunud paindlikumaks kui eales varem, kuna tööülesandeid saab täita erinevate ühenduste ja seadmete toel, sõltuvalt siis ajast, kohast ja olukorrast.

„Kuigi mobiilse andmeside kvaliteet on Eestis hea, on meie esimene soovitus tööasjade ajamiseks siiski püsiühendus, mis pakub mitmeid eeliseid,“ lisas ta.

Alljärgnevalt on välja toodud seitse põhjust, miks tasub töö tegemiseks eelistada püsiinternetti:

Püsiinternet pakub kiiremat ja stabiilsemat ühendust
Mobiilse interneti puhul on tegu nn jagatud ressursiga, kus interneti kiirus sõltub sellest, palju on parajasti konkreetse tugijaama taga üheaegseid kasutajaid. Seega – mida rohkem kasutajaid, seda enam mõjutab see mobiilse interneti kiirust ning tipptunnil võib selle tulemusena tavapärasest kauem aega võtta suuremate failide alla- ja üleslaadimine. Püsiinterneti puhul on aga tagatud stabiilne ja kindla kiirusega internetiühendus, mida teised tarbijad ei mõjuta. Telia pakub täna püsiinterneti kiirusi kuni 1Gbit/s ning laiast teenusevalikust leiab iga klient just talle sobiva kiiruse.

Püsiinterneti kiirust saab kas või kordades tõsta
Kõik kliendid, kes kasutavad Telia püsiinternetti, saavad võimalusel oma internetipaketi kiirusi mugavalt muuta ning neid soovi korral kas või mitmekordistada. Mobiilse interneti puhul selline võimalus puudub, sest piiramata kiirusega pakettides on tagatud parasjagu võrgu poolt võimaldatavad kiirused.

Püsiinternet tagab sujuvamad kaardimaksed
Kaardimaksete pakkumisel ja makseterminalide haldamisel mängib olulist rolli taas internetiühenduste stabiilsus. Seega on püsiinterneti puhul  kaardimakseterminalide töö kiirem ja toimivus sujuvam, samuti infovahetus serverite vahel.

Püsiinterneti kasutaja ei pea IP-aadressi eest eraldi maksma
Telia annab kõigile ärikasutajatele koos püsiinterneti paketiga tasuta kaasa ka staatilise IP-aadressi. IP aadress on vajalik selleks, et pääseda oma töövõrgule ja andmebaasidele ligi ka siis, kui sa ei viibi parajasti oma kontoris või töökohal. Seega – püsiinternetiga on IP-aadress teenusega kohe kaasas.

Failide alla- ja üleslaadimine toimub sama kiirusega
Telia võimaldab kõigi nende internetipakettide puhul, mis jõuavad klientideni üle valguskaabli ühenduse, kasutada sümmeetrilisi kiirusi. See tähendab, et internetipaketis on nii alla- kui üleslaadimise kiirused võrdsed (näiteks 100/100 Mbit/s). Nii on kliendil alati võimalus kiirelt oma tööfaile üles või alla laadida.

Püsiinternet võimaldab teenuseid ja seadmeid kaughallata
Telia püsiinterneti kliendid saavad oma teenuseid ja seadmeid kaughallata, samuti aitab Telia rikete korral distantsilt ühendust taastada, seadistusi muuta või rikkeid kõrvaldada. Mobiilse interneti puhul on probleemide korral võimalik teha vaid ruuteri taaskäivitus ning kui see ei aita, tuleb helistada teenindusse või ette võtta esinduse külastus.

Püsiinternetiga saab luua turvalised WiFi võrgud nii töötajatele kui külalistele
Kõik ärikliendid, kes kasutavad oma töökohal Telia püsiinternetti, saavad kasutusele võtta Kontori WiFi lahenduse, mis laiendab töökohal interneti leviala ning võimaldab luua nii ettevõtte töötajatele kui klientidele eraldiseisvad ja turvalised WiFi-võrgud. Seejuures teeb kõik turvalisusega seotud uuendused süsteemidesse ja seadmetesse Telia. Ühtlasi on Telia poolt kliendi kasutusse antud ruuter alati varustatud uuendatud tarkvara ning kiire WiFi-ga.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.