Käesoleval aasta suvi on olnud soe ja mõnus ning meelitanud õue ka muidu tubasemad inimesed. Tänu soojadele ilmadele saab vabas õhus teha nii tööd, kui niisama aega veeta ning õnneks on paljudel käes ka puhkused.

 

Samas aga saab suve ja väljas viibimist erinevate nutikate vidinate abil veelgi mõnusamaks teha ning seega toome ära mõned tooted, mis sobivad aktiivsele inimesele ja just praegusesse sooja aega.

 

Kaasaskantav kõlar

 

Akutoitel töötavat kõlarit on võimalik pea kõikjale kaasa võtta ning asjalikumad neist tekitavad ka päris valju ja kvaliteetset heli. Kui valida veel ka pritsmekindel mudel, on muusikaelamus garanteeritud nii terrassil kui mere ääres.

 

 

Bluetooth ühenduse abil saab kõlari lihtsasti telefoniga ühendada ning sealt siis kasvõi Spotify kaudu oma lemmikpalasid kuulata. Seega on ühe korraliku kaasaskantava Bluetooth kõlari lisamine oma suvevarustusse kindlasti soovitatav.

 

Kõrvaklapid

 

Kui kõlari kaasas kandmine on tülikas või muusikat soovitakse nautida teisi häirimata, tulevad appi juhtmevabad kõrvaklapid. Neid leidub nii suuremaid kui väiksemaid, mürasummutusega kui ilma ning soovi korral on valikus ka mikrofoniga mudelid, mida saab kasutada telefonikõnede tegemiseks või koos arvutiga koosolkute pidamiseks. Kuna valik on väga lai, leidub pea igaühele sobiva disaini, kvaliteedi ja hinnaklassiga mudeleid.

 

Nutikell

 

Kantavad seadmed, ehk nutikellad ja aktiivsusmonitorid on saanud aasta-aastalt populaarsemaks ning seda põhjusega. Lisaks tavapärasele kellaajale saab nende abil jälgida oma üldist igapäevast aktiivsust, samme ning ka treeningute kulgu ja muidugi ka kellaaega. Nii saab iga päeva lõpuks oma liikumistest ülevaate ja kui kell ööseks käele jätta, näeb hommikul ka seda kui efektiivne oli ööuni.

 

 

Kuumade ilmadega pole aga vähem tähtis ka pulsi mõõtmine, et juba varakult avastada ülekuumenemisest tulenev suurenenud koormus südamele. Lisamugavuse pakub loomulikult ühendus telefoniga, mis võimaldab kõikide kõnede ja teavituste info saada otse randmele.

 

Elektriline tõukeratas

 

Võib öelda, et elektritõuksid on tulnud selleks, et jääda. Saab ju selle kerge ja mugava liikuri abil kiirelt ühest kohast teise ning selle käigus hingata ka sõõmukese värsket õhku. Eriti linnas ja lühikeste vahemaade puhul on tegemist tõeliselt mõnusa lahendusega. Muidugi saab suuremates asulates tõukerattaid ka rentida, kuid oma isikliku sõiduki saab siiski kõikjale kaasa võtta ning seda kasutada just siis kui vaja. Nii saab tõukerattal kulgedes minna poodi, randa või külastada mõnda suvist festivali. Kindlasti ei tohiks aga unustada liiklusreegleid ning enese ja teiste turvalisust.

 

Seikluskaamera

 

Kõikide suviste seikluste jäädvustamiseks on aga parim valik vee- ja põrutuskindel GoPro kaamera. Selle kompaktse ja taskusse mahtuva abilisega saab kõik vajalik ja enamgi veel, üles filmitud ja seejuures veel suurepärase kvaliteediga. Kuigi enamik inimesi kasutab videote tegemiseks telefoni, tasub siiski mõelda ka seikluskaamerale. Nii on kindel, et ka keerulisemates olukordades saab vajalikud kaadrid südamerahu ja ilma kadudeta tehnika vallas salvestatud. Lisaks pakub spetsiaalne kaamera mitmeid lisavõimalusi, mida telefonidel ei ole, nagu näiteks erinevad stabilisatsioonivõimalused, TimeLapse videod jne.

 

Akupank

 

Viimase, kuid väga olulise vidinana võiks mõelda ka akupangale. Selle iseenesest lihtsa ja odava seadeldisega saab vajalikul hetkel kõik nutividinad ka pistikust eemal taas elektriga täita ning nii oma tegevusi jätkata. Meelelahutusest kaugemale vaadates aga tasuks ka metsa marjule või matkama minnes akupank kaasa haarata, et eksides oleks telefon kindlasti kasutusvalmis.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.