5 soovitust, kuidas muuta suvel väljaspool kontorit töötamist efektiivsemaks

#kaugtöö
2 min lugemine

Paljud meist ei istu enam üheksast viieni kontorilaua taga, vaid töötavad just siis ja seal, kus endal kõige mugavam ja seda eriti just suvisel ajal. See ei ole üldse keeruline ja töö ei kannata, kui on kasutusel õiged lahendused.

 

Vaata üle oma mobiilse interneti pakett

Eestis on hetkel levinud selline praktika: nutitelefonile võetakse üks mobiilse interneti pakett ning kui mõnele teisele seadmele on samuti internetti vaja, tellitakse sellele omaette pakett. Nutikamad teavad aga, et oma Mobiilse Äri paketis saad mobiilse interneti mahtu jagada kuni viide erinevasse seadmesse: näiteks nutitelefoni, nutikella, tahvel- ja sülearvuti vahel. Selleks tellige nende seadmete jaoks SIM-kaardid.

 

Kiire internetiühendus ka väljaspool kontorit

Enne, kui kogu meeskond otsustab sõita mööda Eestit laiali, et suvila terrassidelt kaugtööd teha, on mõistlik neile kaasa anda mobiilse interneti taskuruuter. Nii saab kindel olla, et kõik töötavad ka oma maakodudest sama muretult kui kontorist. See väike abiline töötab kui hotspot, aga ei kuluta telefoniakut ja kindlustab kvaliteetsema ühenduse.

 

Jälgi, et vajalikud tööfailid oleks kättesaadavad

Pole midagi tüütumat kui fail, mis asub kusagil teises arvutis ning sellele ei pääse ligi, aga kolleeg, kelle arvutisse see salvestatud on, on näiteks puhkusel. Microsoft 365 kontoritarkvaraga, mis võimaldab lihtsasti pilvekontori sisse seada, saab õnneks selliseid olukordi vältida.

 

Kontrolli oma pakkumist mobiilsele internetile välismaal

Ärikliendid kasutavad välisreisidel üha enam mobiilset internetti, seepärast tasub enne reisi oma paketi tingimused üle kontrollida. Telia andmetel kasutati sel aastal Euroopa Liidus ca veerandi võrra ning väljaspool Euroopa Liitu koguni 42% rohkem mobiilset internetti kui eelmisel aastal.

 

Kindlusta, et ka ringi rännates püsiks seadmed töökorras

Oled sa nii hoolas, kui tahad, ikkagi on ringi liikudes suurem võimalus, et midagi sinu seadmetega juhtub. Kui sul on aga reisil olles planeeritud ka tööasjadel silma peal hoida, võivad õnnetused eriti suurt kahju tuua. Selle vältimiseks tasub võtta sobilik seadmekindlustus.

 

Kui kõiki neid soovitusi arvesse võtta, võid kindel olla, et asukoht ei mängi enam nii suurt rolli ja töö sujub, ilma et ühendus kordagi katkeks.