4 lihtsat viisi kuidas oma Gmaili kontol ruumi vabastada

#Gmail
3 min lugemine

Esimesel hetkel tundub muidugi uskumatu, et 15 Gb tasuta ruumi on võimalik täita meilidega, mis enamasti on oma suuruselt kaduvväikesed. Kui aga vaadata lähemalt, siis see tasuta 15 Gb jaguneb ka Google Drive’i ja Google Photos rakenduste vahel, siis korraga seda ruumi enam väga palju ei tundugi ning võib tekkida olukord, kus näiteks fotode talletamiseks Google’I pilveteenusesse tuleb oma postkastis ruumi tekitada. Õnneks on siin mõned lihtsad ja töötavad lahendused.

Autor: Erki Oras

 

Otsi ja eemalda mahukamad meilid

Gmaili ülemises servas asuva otsinguaknakese paremas otsas on ikoon, mis aitab otsingu parameetreid valida. Seal on omakorda alajaotus Size, mille abil saab määrata otsitava meili suuruse ehk mahu. Sinna võib südamerahuga panna algatuseks näiteks 10 Mb ja seejärel sooritada otsing. Nüüd tuleb leitud meilidest teha valik või kui olulisi meile pole, siis võib kõik halastamatult prügikasti saata. Nüüd võib otsitava meili suurust vähendada näiteks 5 Mb-ni ja korrata protsessi. Kõige lõpuks võib otsingusse sisestada meili mahuks vaid 1 Mb ja taas korrata protsessi. Peale sellist töötlust tühjendage kindlasti ka oma meilboksi prügikast.

 

Tühjenda prügikast ja rämpsmeiliikaust

Äravisatud meilid püsivad prügikastis veel vähemalt 30 päeva, et kogemata ära visatud kiri kogemata täiesti kaotsi ei läheks. Seepärast tasub olla otsusekindel, lasta pilk üle prügikastis olevate kirjade ja saata need seejärel südamerahuga kaduvikku. Sama protsess tuleks läbi viia ka spämmikaustaga (Spam). Viimasega tasub aga olla ettevaatlikum, sest erinevatel põhjustel suunab Gmail sinna vahetevahel ka täiesti vajalikke ja olulisi meile.

 

Viska ära vanad meilid

Neid inimesi, kes oma postkasti võimalikult tühjana hoiavad on tegelikult äärmiselt vähe. Meile lihtsalt meeldib arhiveerida oma kirjavahetusi hoolimata sellest, et tegelikult ei lähe meil neid 99.99% kordadest mitte kunagi vaja. Niisiis tasub teha süda kõvaks ja avada taas Gmaili ülemises servas oleva otsinguakna tööriistakast. Sealt saab teha valikut ka meilide vanuse järgi. Nii näiteks on üsna ohutu visata minema meilid, mis on vanemad kui kolm aastat. Mõistagi aga võib teha valiku oma kirjavahetuse intensiivsuse järgi ning rookida välja kirjad, mis on vanemad kui kolm kuud.

 

Viska minema tarbetud meilid

Kindlasti on su postkastis selliseid kirju, mida sa pole kunagi tellinud, ega plaaninud ka lugeda. Mõned neist on ka nö saripostitajad, kes raudse järjekindlusega oma uudiskirja sinu postkasti sokutavad. Kui mõne sellise leiad, siis tee meili peal hiirega paremklikk ja vali sealt  ‘Find all (saatja nimi)’. Seejärel saad mugavalt kõik saadetud meilid korraga minema visata. Kui veidi süveneda viitsid, siis saad luua filtri, mis edaspidi antud aadressilt saadetud meilid kohe minema viskab, ilma, et need sinu silma üldse riivaksid.

 

Boonusnipp

Kõik meist pole paraku väga virgad, et postkastis valitseva ruumipuudusega tegeleda. Neile on kõige lihtsam lahendus – ostke omale Google’ilt ruumi juurde. Kõigest kaheeurose kuumakse eest suureneb pilveteenuse maht kuni 100 Gb-ni ja kolme euro eest saab juba 200 Gb. Mõistagi ei vabasta see kasutajata täielikult postkasti rookimisest vaid lihtsalt lükkab selle mitmeid aastaid edasi.