Dropbox rakendas tasuta paketile kolme seadme piirangu

#dropbox #pilv #salvestamine
2 min lugemine

Kontodel, kuhu on ühendatud rohkem kui kolm seadet, jäävad kõik seadmed alles – lihtsalt enam ei saa teenusele üle kolme seadme lisada.

 

Pilveteenus Dropbox tegi vaikselt ära uuenduse, pärast mida saavad tasuta konto omanikud teenusega ühendada korraga ainult kolm sülearvutit, tahvlit või telefoni, kui just ei maksta teenuse eest kuutasu.

Kasutajad, kellel oli enne märtsikuud (2019) kasutuses rohkem kui kolm Dropboxiga ühendatud seadet, võivad need sinna alles jätta. Enam uusi seadmeid aga lisada ei saa. Näiteks, ostes uue telefoni või arvuti ning soovides sealt ligi pääseda Dropbox’is olevatele failidele, võib tasuta paketi puhul tekkida probleem. Kui juba enne oli teenusega ühendatud üle kolme seadme, siis tuleks uue lisaseadme sünkroniseerimiseks hakata maksma Plusi või Professionali paketi eest. Teine võimalus on harjuda ära pidevalt seadmeid lahti ja seejärel uuesti järele ühendama. See kehtib ka mobiilsete seadmete kohta. Nii et kui su konto on ühendatud sülearvuti, telefoni ja tahvelarvutiga, siis on nüüd limiit juba täis.

Dropboxi uus piirang on loomulikult katse innustada kliente tellima tasulist teenust, kirjutab The Verge. 10 euro eest kuus saab Plus-paketi ning 1 TB pilveruumi. Professionali nimeline pakett maksab ligi 20 eurot ning kasutamiseks antakse koguni 2 TB. See pole esimene kord ajaloos, kui oleme tunnistajaks sedalaadi piirangule. Arusaadavalt on firma eesmärgiks kasvatada maksvate klientide hulka. Populaarne märkmiku-rakendus Evernote tegi mõni aasta tagasi oma tasuta kasutajatele ka sellise kahe seadme limiidi. See muudatus on vastukarva eelkõige ilmselt nendele kasutajatele, kes on harjunud Dropboxi kasutama mitmes seadmes.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.