Mida tähendab Samsungi seadmete puhul lisanimi Enterprise Edition?  

#Enterprise Edition #samsung
3 min lugemine

Viimastel aastatel on Samsung nii mõnelegi nutiseadmele lisanud märke, et tegemist on Enterprise Edition versiooniga. Seega on osadest seadmetest olemas nii-öelda kaks versiooni, ehk tavaline ja Enterprise Edition lisanime kandev. 

 

Kuna esmapilgul tundub, et lisaks täiendavale nimele, mingit vahet võrreldes samasuguse tavalise seadmega ei olegi, siis selgitamegi alljärgnevalt, mida see Enterprise Edition õigupoolest tähendab ja kelle jaoks see oluline on. 

Mõeldud äriklientidele, kuid sobib ka eraisikule 

Olemuslikult on Enterprise Edition lisanime kandvad seadmed Samsungi poolt spetsiaalselt äriklientide jaoks kohandatud. Seega mõeldud on need tegelikult äriklientidele. 

Kuna aga tegemist on üldjoontes täiendatavate tarkvaraliste lisade ning muudatustega, siis võivad ka kõik teised, sealhulgas eraisikud, neid telefone ja tahvleid rahuliku südamega soetada ning kasutada. Lihtsalt nende jaoks ei pruugi Enterprise Edition täiendused lisaväärtust luua. 

Aga mida siis Enterprise Edition endaga kaasa toob? 

Turvauuendused 

Üheks peamiseks erisuseks, mida EE (Enterprise Edition) pakub, on neli aastat garanteeritud turvauuendusi. Seega saab telefoni soetaja olla kindel, et tema seade on selle aja jooksul varustatud kõige värskemate Androidi ja Samsungi turvauuenduste ja tarkvaravärskendustega. 

Kuigi esmapilgul näib see ebaoluline, on osade klientide jaoks tegemist tegelikult küllaltki tähtsa argumendiga. Sest nii on tagatud kogu seadme eluea jooksul piisav turvalisus nii seadme, kui selles olevate andmete ja seega ka ettevõtte vaates. 

Saadavus 

Kõik EE nime kandvad tooted on saadaval vähemalt kahe aasta jooksul alates tutvustamisest. 

See esmapilgul mitte väga erliselt kõlav avaldus, ei ole praeguse aja muutuvas maailmas tegelikult väga tavaline. Võib ju mõelda, et kahe aasta möödudes soovitakse niikuinii uuemat ja paremat aparaati. Samas aga on ärikliente, kelle kasutuses on kümneid ja võib-olla isegi sadu seadmeid ning nende haldamine viidud keskseks. Seega on järjepidevus väga oluline. Tänu pikale saadavusele saabki ettevõte tagada võrdlemisi ühesuguse seadmepargi ja nii halduskoormust vähendada. Lisaks on sedaviisi kergem planeerida ka investeeringuid. 

Knox Suite 

Eeltoodule lisaks saab iga EE märgisega seadme ostja tasuta ühe aastase litsentsi Knox Suite tarkvara kasutamiseks. See võimaldab ettevõttel keskselt seadmeid hallata ja juhtida. Nii saab administraator vajadusel telefoni paigaldada soovitava tarkvara, analüüsida seadmete olukorda, kasutusviise jne. Seega on Knox Suite abil võimalik tuntavalt vähendada käsitöö hulka ja kokkuvõttes lihtsustada seadmete haldamist.

3-aasta pikkune garantii

Osadel Enterprise Edition seadmetel on veel ka tavalisest pikem garantiiaeg. Nii on näiteks Galaxy S24 seeria EE versioonidel 3 aasta pikkune garantiiaeg. Samuti on pikendatud garantiiaeg ka vee- ja põrutuskindlal Xcover 7-l. 

Kuna pikem garantii kehtib telefonile, sõltumata sellest, kes seadme ostab, saab 3 aasta pikkuse garatiiaja ka see eraklient, kes omale Enterprise Edition versiooni soetab. 

Millised seadmed on toetatud?

EE versioone pakutakse praeguse seisuga lipulaevadest. Seega juba mainitud Samsung Galaxy S24-st ja S24 Ultra-st. Aga ka rugged telefonist ehk  xCover 7-st. 

Lisaks on EE versioon veel mitmest vanemast modelist, näiteks Xcover 5-st, S-seeriast jne.. Täpsem valik sõltub antud juhul küll regioonist ja edasimüüjast. 

 

Veelgi täpsemalt saab Enterprise Edition kohta lugeda siit. 

 

Pilt: samsung.com

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.