Zoom Escaper aitab põgeneda videokohtumistelt

#zoom
3 min lugemine

Viimasel ajal on üha rohkem juttu Zoomi väsimusest, pidev teiste silma all olemine mõjub paljudele stressitekitavalt. Nüüd on olemas võimalus tüütu videokõne lõpetada. Kuidas? Rakenduse Zoom Escaper abil: tasuta veebirakendus, mis toob kuuldavale heliefektid, andes põhjenduse kohtumiselt põgeneda enne, kui hilja.

 

Valida saab koera haukumise, ehituse käigus kostuva müra, nutva väikelapse ja isegi peenemate efektide nagu katkendliku ühenduse ja häiriva kaja vahel. Zoom Escaper on ülimalt lihtne programm, tuleb vaid alla laadida VB-Audio, mis juhib hääle läbi veebilehe ning muuta audio-sisend VB-Audio peale ning seejärel juba valida sobivad heliefektid.

 

Kui Zoom Escaper teeb oma tööd, siis heliefekte ise samal ajal ei kuule, kuid kodulehel on võimalik neid enne testida

 

  • Urineerimine – Jääb arusaamatuks, kuidas aitab soristamise teesklemine leida ettekäänet Zoomist kiiremas korras lahkuda?
  • Remont – Monotoonne täristamine meenutab remondi tegemist küll, kuid on võib-olla liiga ühetaoline?
  • Nutmine – Mehe nuttu meenutavad helid. Tekib küsimus, et kes nutab? Korterikaaslane, elukaaslane?
  • Halb internetiühendus – Väga veenev. Internetiühendus oleks nagu kõikuv, sisse tulevad katkestused ja moonutused. Hea põhjus kõne katkestada.
  • Kaja – Väga häiriv ja usutav. Kui selline moonutatud kaja käiks telefoni- või Zoomi-kõne ajal, siis seda oleks praktiliselt võimatu pidada.
  • Tuul – See töötaks ainult õues. Tuul pole väga häiriv, kuid kui tahta kellelegi kuulamine ebamugavamaks teha, siis see aitab kindlasti kaasa.
  • Koer – Taaskord veenev koera haukumine. Kostub koer, kes on õues, kuid võib-olla ongi koer õues ja nõuab tähelepanu? Kui teised teavad, et elad korteris, siis see läbi ei läheks.
  • Karjuv beebi – Väga asjakohane ja usutav. Pole kahtlustki, et sellist beebi karjumist kuuldes mõistavad kõik, et sellega tuleb tegeleda.

 

Ilmselt viimane neist on kõige usutavam, kuid seejuures on oluline, et kohtumisel osalejad usuksid, et sul on kodus väikelaps. Kui oled juba sealmaal, et üritad Zoomi kohtumisest pääsemiseks kolleegidele valetada, et sul on laps, siis küllap on tööga suuremaid probleeme, kui häirivad videokohtumised.

Zoom Escaper’i taga on kunstnik Sam Lavigne, kes on ka varem teinud projekte, mille eesmärk on lasta inimestel endale ise tekitada tehnilisi probleeme ning seeläbi leida vabandus väiksemaks produktiivsuseks ja arvutikasutuseks, kirjutab The Verge. Näiteks 2016. aasta projekt Slow Hot Computer on veebileht, mis jätab mulje aeglasest ja ülekuumenenud arvutist. “Kasuta seda tööl, et vähendada produktiivsust,” õpetas Lavigne seda kasutama.

Kui Zoom Escaper pole piisav, siis on olemas ka Zoom Deleter, väike programmijupp, mis regulaarselt kontrollib ega arvutisse pole Zoomi installitud ja kui on, siis kustutab selle.

Siit leiad täpsema õpetuseZoom Escaper’i kasutamiseks.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.