VIDEO. Kuidas 5G-d kasutama hakata?

#5G #5G koduinternet #Telia
2 min lugemine

Digitark pani kokku lühikese videojuhendi selle kohta, kuidas saavad Telia kliendid mugavalt ja kiirelt kasutama hakata mobiilside viiendat generatsiooni ehk 5G-d.

 

Tarbijatena kasutame me üha suuremaid andmemahte ning väga kiiresti kasvab meie ümber ka selliste seadmete arv, mis erinevaid andmeid edastavad ja vastu võtavad.

Et kogu seda tihedat ja järjest paisuvat andmeliiklust probleemideta teenindada, on meil piltlikult öeldes vaja kasutada võimalikult jämedat toru, millest see kõik läbi mahub.

Mobiilsidetehnoloogia vaates on selleks „jämedaks toruks“ täna just 5G tehnoloogia, mis suudab võrreldes eelneva generatsiooniga ehk 4G-ga teenindada kordades rohkem andmeid ning teha seda ka kordades kiiremini.

Lähiaastatel ongi maailmas tegutsevate mobiilsideoperaatorite üks peamisi fookusi 5G võrkude arendamisel ning loomulikult pole siin erandiks ka Eesti.

Telial on 2022. aasta novembri alguse seisuga üle Eesti paigaldatud enam kui 260 5G tugijaama, mis katavad 5G mobiilileviga juba üle 40% Eesti elanikkonnast.

2022. aasta juulis omandas ettevõte pikalt oodatud 5G sageduslitsentsi 3,6GHz sagedusalas, mis võimaldas hakata üle õhu pakkuma ka 5G koduinternetti, mille kiirused ulatuvad kuni 500 Mbit/s.

2022. aasta novembris omandas Telia endale 700MHz sagedusala oksjonilt ka teise 5G sagedusloa, mis võimaldab hakata 5G leviala senisest aktiivsemalt laiendama ka maapiirkondadesse.

Telia võrgus töötab juba üle saja tuhande 5G telefoni ning kümned tuhanded ettevõte kliendid kasutavad ka Telia 5G mobiilipakette.

2022. aasta lõpuks plaanib Telia 5G levialaga katta enam kui 50% Eesti elanikkonnast.

 

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.