Seoses kooliaasta algusega tuleb väga sageli lisaks muude õppevahendite muretsemisega, tegeleda ka uue arvuti soetamisega. Nüüdsel ajal toimub ju osa õppetööst juba iseenesest digitaalselt ning ka kodused ülesanded valmivad sageli just arvuti abil. Nagu ikka, on aga ka arvutite osas pakutav valik väga-väga suur. Seega toome mõned soovitused, milliste seadmete poole esmajoones vaadata.

 

Soodne aga tubli

 

Lenovo IdeaPad S145 on mõistliku hinnaga valik neile, kes soovivad, et arvutiga saaks ära teha põhiasjad ehk kooli- ja kirjatööd ning lisaks ka internetis käia. Ideapadil on selleks 4 GB põhimälu ning piisavalt suur, kuid kvaliteetse pildiga 15,6-tolline Full HD ekraan. Kõvakettana on kasutusel 256 GB mahutav SSD, mis kiirendab võrreldes tavalise HDD-ga arvuti tööd ning muudab ühtlasi kergemaks ka kaalu. Kogu arvuti kaalubki üsna mõistlikud 1,85 kilogrammi. Protsessoriks on valitud head hinna ja kvaliteedi suhet pakkuv Inteli i3.

Kokkuvõttes pakub see IdeaPadi mudel soodsa hinna eest palju arvutit, mis peaks muretult teenima mitu aastat. Samas aga peaks arvesse võtma, et suuremat võimsust nõudvateks tegevusteks nagu näiteks paremate mängude mängimiseks, ei ole tegemist kõige sobivama seadmega.

 

Kindel keskklass

 

HP Pavilion 15 on korralik keskklassi seade, mille näitajatest peaks enamikele tavakasutajatele piisama. Võrreldes eelpool toodud Lenovoga on sellel HP-l i5 protsessor ja juba 8 GB põhimälu, mis tähendab, et teha saab juba ka tõsisemat tööd. Seetõttu võib seda arvutit julgelt soovitada juba ka pisut vanematele õppuritele. 256 GB suurune SSD ketas on kiire, kuid energiasäästlik. Seega kestab arvuti aku terve päeva ning kerge on ka kaal, jäädes samuti kõigest 1,8 kilo juurde. Ekraani suuruseks on seadmel 15 tolli ning resolutsiooniks on sel Full HD ehk 1920 x1080.

Lühidalt on Pavilion hea valik kõikidele noortele nii koolitööde tegemiseks kui ka vaba aja veetmiseks, olles seejuures mõistliku hinnaga.

 

Kiire ja stiilne

 

Lenovo Ideapad S340 15, on sisu poolest üsna korralik sülearvuti. Salvestusruumi pakub siin juba 512 GB suurune SSD ketas, mis tähendab, et muretult saab hoiustada ka mahukamaid faile. Kiiret toimetamist toetavad 4 GB põhimälu koos kaheksanda seeria i5 protsessoriga, mis tagavad valmisoleku enamike masinalt nõutavate ülesannete täitmiseks. Pikka tööaega aga pakub kuni 9 tundi kestev aku. Kuna selle arvuti ekraan ulatub pea servadeni välja, on tegemist masinaga mis näeb väga hea välja ning on mõõtmetelt kompaktne. Stiilsust ja mugavust annab juurde klaviatuurivalgustus ning huvitav lisana leidub sellel arvutil ka veebikaamerat kattev liugkate. Seega saab soovi korral kaamera objektiivi füüsiliselt kinni katta.

Kokkuvõttes on Lenovo hea ost kõikidele, kes soovivad lisaks jõudlusele ka atraktiivset disaini.

 

Mac

 

Kõikide Windowsiga arvutite kõrval eksisteerivad teadupärast veel ajatu välimusega ning alati ihaldusväärsed Apple’i seadmed. See 2019 aasta MacBook Air pakub kõike, mida ühelt Apple’i arvutilt oodata. Stiilset alumiiniumist valmistatud õhukest korpust, kvaliteetset ekraani ning mugavaks kasutamiseks suurt puuteplaati. Mobiilsuse tagavad 13,3-tolline Retina ekraan ja kuni 12 tundi kestev aku koos kõigest 1,25 kg raskuse kaaluga. Tehnilistest näitajatest on arvutil 8 GB põhimälu ja i5 protsessor. Kõvakettana on kasutusel 128 GB SSD ning operatsioonisüsteemiks macOS Mojave. Hämaras toimetamisi hõlbustab aga klaviatuurivalgustus ning turvalisuse tagab sisseehitatud sõrmejäljelugeja.

Seega võiks kokkuvõttes, juhul kui soov on just MacBook soetada, see Air ostunimekirjas kindlasti esindatud olla.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.