Uus sari „Hunt“ on häirivalt põnev vaatamine

#hbo #Hunt #põnevusseriaal #Wolf
2 min lugemine

HBO tõi sarja huvilisteni uue põnevusseriaali „Hunt“ („Wolf“), mis viib vaataja tumedale rännakule. 

 

„Hundi“ puhul tasub end valmis panna selleks, et see ei ole ilmselt igaühele meeltmööda vaatamine. Kohati häiriv, sünge ja ehk isegi rõlge vaatamine nõuab teatavat taluvuslevelit. Aga keda vägivald, veri ja veidrused ei häiri, võiks „Hundi“ poole oma pilgu visata küll. Sari on igati hästi tehtud, see püüab pilku ning põnevust suudetakse seriaalis väga hästi hoida – pärast ühe osa vaatamist lihtsalt pead kohe ka järgmise otsa vaatama. 

Mida siis „Hunt“ aga endast täpsemalt kujutab? Tegemist on tegelikult sel suvel linastunud BBC sarjaga, mis nüüd ka HBO vaatajateni jõudis. Kuueosaline seriaal põhineb Mo Hayderi kiidetud romaanisarjal, mille viimane ehk seitsmes osa kannab pealkirja „Hunt“ ja mis ilmus 2014. aastal. Ekraniseeringus rulluvad aegamööda lahti kaks lugu. Ühe keskmes on detektiiv Jack Caffrey, kelle vend 1990ndatel rööviti ja mõrvati. Jack on veendunud, et selle taga on tema kahtlase olemisega naaber. Teise loo keskmes on aga rikas perekond, mille liikmed satuvad kahe psühhopaadi pantvangideks. Vaikselt hakkavad lood omavahel segunema. 

 

Tagasiside on olnud mitmekesine 

Tagasiside sarjale on olnud mitmekülgne. Lehel Rotten Tomatoes on kriitikud andnud põnevikule hindeks 53% – kiidetud on põnevuse tekitamist ja hoidmist ning näitlejatööd, ette on heidetud aga liigset vägivalda ja pealiskaudsust. Tavavaatajad on „Hunti“ hinnanud aga kõrgemalt, andes sarjale skooriks 70%. 

Kiituse osas võib kriitikutega tõesti nõustuda. Jacki rollis astub üles Ukweli Roach, suuremates rollides on aga ka Iwan Rheon, Sacha Dhawan, Juliet Stevenson ja Owen Teale. Kõikide karakterid on üsnagi väljakutsuvad, ent nad tuuakse ekraanil väga tõetruult ellu ning suur osa põnevusest ongi tekitatud näitlejate hea töö tõttu. Pinget aitab aga muidugi hoida ka hea stsenaarium. BBC tegi mitmete näitlejatega intervjuu ja pea kõik nõustusid, et „jah“-sõna ajendas neid ütlema kütkestav stsenaarium. 

„Kui ma stsenaariumit lugesin, ei suutnud ma seda kõrvale panna ja lugesin kõik kuus osa ühe päevaga läbi. Lugedes mõtlesin: „Oh, ma tahaks seda stseeni mängida!“. Siis lugesin edasi ja tabasin end taas samalt mõttelt,“ sõnas Rheon. On käinud ka kuuldused sarja teisest hooajast, ent hetkel pole neid veel kinnitatud. 

Sarja „Hunt“ näeb Telia HBO keskkonnas.