Uus iPhone SE on moodsa sisuga telefon. Mis on jäänud kinni vanasse disaini.

#apple #iphone se
3 min lugemine

Vana pole muidugi alati halb. iPhone SE seeriate kontseptsioon on alati olnud tuttav ja armastatud disain koos värskema sisuga. Olin ka ise esimese SE rahulolev omanik, selle kandiline disain oli meenutus kandilistest telefonidest, samal ajal kui tolle aja kõige uuemad iPhone`d olid ümarate servadega ja suuremate mõõtmetega.

 

Nii on ka värske iPhone SE hiidvana 2017. aasta välimusega, mis oli paljudele südamelähedane, kuid selle sees peitub igati tänapäevane nutitelefon, mis võiks vabalt aastaid vastu pidada, ilma ajale jalgu jäämata. Jah võiks, sest on üks aga – 4,7 tolline LCD ekraan, mida ääristavad laiad ääred üleval ja all. Muus osas on telefon kiire ja võrreldes teiste õunatelefonidega väga hea hinnaga. Nii et soovitada saab seda inimesele, keda need ääred ei sega või kes on mingil põhjusel just selle disaini kirglik austaja. Tegelikult lahendab 2022. aasta iPhone SE probleemi, millele on juba lahendus olemas iPhone 12 või 13 Mini näol. Mini on märksa kallim, kuid ekraan katab tervet esikülge. Ning seda kõrgemat hinda aitab mitte märgata järelmaksu võimalus, mis igakuiselt pole üle viie euro kallim, oleneb, millise mälumahuga versiooni eelistada.

Raske öelda, kas just eeltoodud põhjustel, kuid väljaande Nikkei Asia sõnul plaanib Apple iPhone SE tootmist tänavu vähendada 20% võrra. Seda ajal, kui kallist Play Station 5 ja graafikakaarte pole endiselt lettidel piisavalt. Tõenäoliselt ei ole SE väiksemate tootmisarvude taga kiibipuudus, vaid ostjate puudus. Võimalik, et selle taga on ka Ukraina sõda ja teadmatus tuleviku osas, mis paneb huvilisi ostu pigem edasi lükkama. Või siis just nagu juba mainitud – tasuda veidi suuremat kuutasu ja valides iPhone Mini või suurema ekraaniga iPhone 12.

Tuntud analüütik Min-Chi Kuo hinnangul plaanib Apple sel aastal müüa 15-20 miljonit SE-d, varasema 25-30 miljoni asemel. See on korralik kukkumine. Tuleb arvesse võtta ka seda, et SE ostjad pole need, kes kohe esimesel päeval poodi tormavad, vaid otsustavad telefoni kasuks võib-olla poole aasta või aasta pärast. Arvestades iPhone`de vastupidavust, võib see telefon vabalt töötada veel 2028. aastal, kuid võib vaid ette kujutada, kui väike see ekraan siis veel tundub. Uus SE on ka 40 eurot kallim, kui eelmine, 2020. aastal välja tulnud mudel. Tõenäoliselt on see põhjendatav 5G toega, mida eelmisel polnud, kuid hinnatundlikumat klienti võib see juba eemale peletada küll või siis vähemalt lükata ostu mõned kuud veel edasi, eriti kui praegune telefon töötab.