Ukraina lastel on Eestis õppimiseks puudu vähemalt 1000 arvutit

#arvutid #Lastekaitse Liit #sõjapõgenikud #Ukraina lapsed #Varje Ojala
2 min lugemine

Eestisse on jõudnud ligi 13 000 Ukraina sõjapõgenikust lapse, kes on Eestist distantsõppel Ukraina koolides või on juba alustanud õpinguid Eesti koolides. Paljudel neist puudub õppimiseks hädavajalik – aitame neid üheskoos!

 

Lastekaitse Liidu andmetel on puudu vähemalt 1000 sülearvutit, mis on lastele õppimiseks hädavajalik ning tõenäoliselt kasvab see vajadus veel mitmekordselt.

Seepärast kutsub Lastekaitse Liit ettevõtjaid üles annetama nutiseadmeid, et Ukraina lapsed ja noored saaksid õppetöös osaleda.

“Meil on hea meel tõdeda, et Eestis on mitmeid ettevõtteid, kes hoolivad keskkonnast ning selmet utiliseerida veel töökorras olevad arvutid, annavad neile uue elu, annetades seadmed abivajajatele,” ütles Lastekaitse Liidu juhataja Varje Ojala.

Tema kinnitusel on alates esmasest üleskutsest Ukraina sõjapõgenikest lastele annetatud 240 arvutit kümnest erinevast ettevõttest.

Oodatud on töökorras sülearvutid, mis on kuni viis aastat vanad, ühenduvad internetiga ning on tehniliselt töökorras. Suureks abiks on see kui arvutid on oma andmetest puhastatud, et lapsed saaksid arvuti kohe kasutusele võtta. Arvutitele tehakse veel täiendav kontroll, et garanteerida andmete kustutamine.

Kui Sinu ettevõttes on üle seadmeid, eriti sülearvuteid, siis anna sellest teada Lastekaitse Liidu kontaktil heategu@lastekaitseliit.ee. Lastekaitse Liiduga on võimalik otse kokku leppida, kuidas arvutid kokku kogutakse ning koostöös kohalike omavalitsustega abivajajatele üle antakse. Arvutite jagamise ja kogumise põhimõtted ning täpsema info leiad Lastekaitse Liidu lehelt. Arvuteid vastu võttes sõlmib Lastekaitse Liit ettevõttega seadmete vastuvõtmis-üleandmisakti. Loe ka Lastekaitse Liidu ja Haridus- ja Teadusministeeriumi üleskutset arvutite kogumiseks.

Telia toetab ruuterite ja andmesidega

Telia on toetanud tänaseks algatust 276 ruuteri, ca 200 kõrvaklapi, 100 akupanga ning telefonide ja sülearvutitega, mida on annetanud lisaks ka Telia töötajad. Kui ruuterid kingime peredele, siis internetiühenduse anname kaheks kuuks tasuta. Suureks toeks on selle juures olnud Telia koostööpartner ITELLA, kes on aidanud tasuta vajalikke seadmeid pakendada ja transportida.

Lisaks on Telia annetanud sõjapõgenikele kokku 5000 kõnekaarti (5000 Superi Stardikomplekti koos sinna juurde kuuluva 8-eurose kõneaja kaardiga), avanud tasuta annetusnumbrid ning pakub lisaks Ukraina suunalisi kõne- ja andmesideteenuseid kas soodushindadega või tasuta.

Telia on toetanud ka laste vaimset tervist ja trauma leevendust läbi mängulise rakenduse TriumfHero, mis on nüüd tasuta kättesaadav ka ukraina keeles.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.