Üheksa kuu müüduimaks telefoniks kerkis Huawei

#mobiiltelefonid #müügitopp
2 min lugemine

Selle aasta üheksa kuu kokkuvõttes kerkis müüduimaks telefonimudeliks Huawei P20 Lite, tõugates ühtlasi troonilt pikka aega valitsenud iPhone’i, selgub Telia müügistatistikast.

 

9 kuu müüduimate mobiiltelefonide esikümnesse mahtus üheksa nutitelefoni ning üks nuputelefon.  Kokku on TOP10-s esindatud nelja tootja mudelid ehk Huawei, Apple, Samsung ja Nokia. Huawei mahtus tabelisse kahe, Apple kolme, Samsung nelja ja Nokia ühe mudeliga.

 

Telia müügikanalite müüduimad telefonid
(2018. aasta 9 kuud)

 

1.    Huawei P20 Lite 64 GB DS
2.    Nokia 105 DS3.    Apple iPhone SE
4.    Huawei P Smart 32 GB
5.    Samsung Galaxy A8 2018 32 GB DS
6.    Apple iPhone 8
7.    Apple iPhone X
8.    Samsung Galaxy S8
9.    Samsung Galaxy J5 2017 DS
10.  Samsung Galaxy A3 2017

 

Telia Eesti kauba ja seadmete valdkonna juhi Pepe Aaviksoo sõnul iseloomustabki selle aasta kolme esimest kvartalit üha tasavägisem ja ühtlasem turu jaotus kolme suure tootja ehk Samsungi, Apple’i ja Huawei vahel.

“Ennekõike on näha, et Huawei on võitnud kõrgemas hinnaklassis tarbijate usalduse oma uue P-seeria lansseerimisega. Osaliselt on see mõjutanud Samsungi turupositsiooni, aga pigem erinevates hinnapunktides kui kogumahus. Samsung on endiselt meie klientide seas üks eelistatum tootja oma klassi S-seeria telefonidega. See, et Apple’i eelmise aasta tippmudel iPhone X jõudis enimmüüdud seadmete esikümnesse, on seadme hinda arvestades mõneti üllatav. Samas peegeldab see Telia klientide tarbimisharjumust ning seda juba iPhone’i algusaastatest alates,” selgitas Aaviksoo. “Suure huviga jälgime ja ootame ka uute tulijate nagu OnePlus, Xiaomi ja Sony tulevikuarenguid, sest kindlasti on neil klientidele pakkuda palju uut ja huvitavat ning ennekõike alternatiivi kolmele suurele.”

Nuputelefoni Nokia 105 populaarsus on aga Aaviksoo kinnitusel tingitud just kõnekaartidega kaasas käivast tasuta telefoni pakkumisest, mitte niivõrd tarbija ostueelistustest.

“Nutitelefonide osakaal meie võrgus on aasta-aastalt kasvav ning usun, et juba lähitulevikus ületame selles arvestuses ühe märkimisväärse tähise.”