„Tume paradiis“ lennutab vaatajad noorte hämarasse maailma

#telia tv #Telia videolaenutus #Tume paradiis
3 min lugemine

Telia videolaenutuse kasutajaid tervitab eksklusiivselt uus kodumaine film „Tume paradiis“, mis möödunud aastal kinodesse külastajaid meelitas ja mida nüüd ka mugavalt kodus vaadata saab. 

 

Režissöör Triin Ruumeti („Päevad, mis ajasid segadusse“) psühhotrilleri keskmes on vastutustundetu ja isa poolt ära hellitatud Karmen, kelle maailm isa surma järel ootamatult kokku kukub. Kadunud on mugav elu ja turvavõrgustik ning ees ootab masendus ja elupõletamine.

Olukorrale ei aita ka kaasa Karmeni poolvend Viktor, kellele aset leidnud sündmused veelgi dramaatilisemalt mõjuvad. Kuidas olukorraga toime tulla? Kas ja kuidas omavahel läbi saada? Vaatajate silme ees rullub lahti noorte hämar maailm, kus oma koht on nii alkoholil kui ka narkootikumitel.

Filmis teevad kaasa mitmed tuntud näitlejad. Peaosades mängivad Rea Lest ja Jörgen Liik, lisaks kehastuvad filmitegelasteks ka Maria Avdjuško, Kristo Viiding, Juhan Ulfsak, Reimo Sagor, Liisa Saaremäel, Steffi Pähn, Kaie Mihkelson, Ain Mäeots.


Tekitab emotsioone igaühes

Huvitavalt tehtud ja musta huumoriga vürtsitatud film võib kohati mõjuda ebamugavalt, ent paneb ilmselt igaühe kaasa mõtlema. Pidevalt on midagi toimumas ning näitlejad võluvad oma heade sooritustega väljakutsuvates rollides. 

„Tumeda paradiisi“ produtsent Elina Litvinova ütles, et film on saanud mitmesugust tagasisidet ja sellest on palju räägitud – kuigi arvamused võivad olla erinevad, on Litvinova sõnul selge, et külmaks ei jäta see film kedagi ning tekitab vaatajas tugevaid emotsioone.

„Samuti on kohtumised publikuga üle Eestit on olnud täis tõsiseid vestlusi kui oleme publikuga saanud koos ka palju naerda. Nendele varjunditele viitab ka filmi pealkiri „Tume paradiis“. Tagasisidena on ka öeldud, et see on film, mida saab ja peaks vaatama mitu korda oma elu jooksul, sest igas elu etapis „Tumedas paradiisis“ võib leida miskit uut,“ märkis ta. 

Filmi visuaalne pool on kaasahaarav ning linateosesse on sisse toodud mitmeid teemasid, mille puhul jäetakse vaatajatele ka parajalt tõlgendamisruumi. Seega kannab film erinevat sõnumit nii noorema kui ka vanema vaataja jaoks. 

„Mõlema vaataja jaoks tahaks öelda, et see on generatsiooni film, mis räägib väga palju keelatud teemadest, millest me ühiskonnas ei julge rääkida. Pealtnäha just kui elame heaolu ühiskonnas, kuid selle varjus seisame silmitsi igapäevaste muredega alates läheduse otsingust kuni probleemide lahendamiseni mõnuainete abil,“ ütles Litvinova.

Tõenäoliselt saab filmi peagi näha ka väljaspool Eestit, ent täpsemad detailid selguvad mõne kuu jooksul. Seniks saab filmi „Tume paradiis“ eksklusiivselt nautida aga Telia TV videolaenutusest.