TnB Exclusive Jungle kõrvaklapid – ilusad ja soodsad

#kõrvaklapid #TnB
4 min lugemine

TnB Exclusiv seeria kõrvaklapid on täiesti juhtmevabad, näevad head välja ning on soodsa hinnaga.

 

Sellest, millise ettevõttega TnB näol üleüldse tegemist on, saab pisut täpsemalt lugeda siit.

Konkreetselt proovimiseks olnud Exclusiv Jungle kõrvaklapid jälgivad suures plaanis aga täpselt tootja põhisuundi ehk pakuvad vähese raha eest täiesti kasutatavaid ja viisaka väljanägemisega klappe.

 

Disain ja ehitus

Kuna TnB püüab eristuda oma toodete disainiga, näeb seda ka Exclusiv seeria kuularitest. Väga omanäolise kujunduse on saanud laadimiskarp. Exclusiv mudelil Jungle on see ehitud troopilisi taimi kujutava maalinguga. Aga samad kõrvaklapid on saadaval ka Art disainiga ehk kunstilises kuues ning täpiliste Terra-dena.

Laadimiskarp ise meenutab aga pisut Apple toodangut, kuid see on nii vaid Exclusiv mudeli puhul. Tegelikkuses ei ole TnB otseselt disaini kopeerimise teed läinud ja nii on näiteks Zip-ide karp teistsuguse loogika ja välimusega.

 

 

Olemuselt aga on laadimistoosi põhimõte sama nagu kõikidel sedalaadi toodetel. Ehk seal saab klappe hoida ja laadida. Selleks tuleb „nööbikesed“ oma pesadesse panna ning need hakkavadki karbis olevast akust energiat ammutama. Samal ajal katkeb ka ühendus telefoniga ja toimub seadmete välja lülitamine.

Karbi akut tuleb aga samuti aeg-ajalt laadida ning siin avaldub üks koht, mille abil on saavutatud soodne hind. Nimelt on kasutusel veel vanema põlvkonna micro-usb kaabel. Samuti puudub toosil juhtmevaba laadimise võimalus. Natukene tummisem võiks ehk olla ka kaane hing, aga see nõrkus avaldub vaid siis kui kaant spetsiaalselt loksutada.

Kuularid ise on valged ning õige pisut Apple AirPods-ide moodi. See ei ole aga tingimata halb, sest paljudele selline disain meeldib. Lähemal vaatlusel ei ole nende pealispind ehk küll nii hästi viimistletud, kui kallimatel konkurentidel, kuid vähemalt on need kerged ja istuvad võrdlemisi hästi kõrva.

Küll aga jääb silma, et kasutusel on päris nupud, ehk erinevate toimingute tegemiseks tuleb leida ja vajutada pisikest klahvikest, mis klappidel paikneb. Kuna seadmete letihind on vähem kui 40€, siis on selline lähenemine mõistetav. Seega puutetundlikku pealispinda nendel kõrvaklappidel ei ole. Suures plaanis on aga nupu näol samuti tegemist toimiva lahendusega. Välja arvatud ehk see, et nuppu peab küllaltki tugevalt vajutama ja see on kõrvale pisut ebamugav.

 

Kasutamine

Kuna tegemist on väga levinud Bluetooth tehnoloogiat kasutavate klappidega, siis on nende telefoniga ühendamine lihtne. Esmasel tutvustamisel tuleb vaid nupukest pisut all hoida, et telefon kuularid leiaks ja saaks ühenduse luua. Seejärel on seadmed omavahel seotud ning heli suundub kõrvaklappidesse.

Tulenevalt soodsast hinnaklassist ei ole kasutusel ka mingit eraldi rakendust, kust sättida erinevaid seadeid, näha akutaset jms. Seega tuleb näiteks helitugevust reguleerida telefoni pealt. Samuti puudub mürasummutus. Küll aga saab klappidel olevate nupukestega kuulatavat muusikapala pausile panna ning hiljem jätkata.

Lisaks toimivad TnB-d ka käed vabad seadmena. Ehk neil on olemas sisseehitatud mikrofon. Siseneva kõne saab vastu võtta kas telefonilt või siis jällegi klappidel oleva nupu abil. Kaks vajutust muuseas tähendab kõnest keeldumist.

Sisseehitatud akust jätkub ca kolmeks tunniks. Karp lisab veel 7. Seega saab ühe laadimisega muusikat kuulata kuni 10 tundi. See on täiesti keskmine tulemus ja ega järjest kauem eeldatavasti keegi kõrvaklappe ei kasuta ka.

Exclusiv-ite heli on heas mõttes tavaline. See ei paku rikkalikke basse, ega nõelteravaid kõrgeid sagedusi. Samuti puuduvad ruumilised heliefektid, Dolby Atmos, Hi-Fi ja muu säärane. Kasutusel on tavalised pisikesed valjuhääldid, mis teevad oma töö ära ja seda rahuldaval tasemel. Kuulaja ei koge erilisi helinaudinguid, kuid otseselt ei häiri ka miski. Üldises plaanis on heli piisavalt selge ja puhas.

 

Kokkuvõtte

Kokkuvõtteks võib korrata alguses öeldut. TnB Exclusiv seeria kõrvaklapid on täiesti juhtmevabad, näevad head välja ning on soodsa hinnaga. Põhifunktsioonid on neil olemas ning aku kestab ka mõistlikult. Helilgi pole viga.

Kes aga soovib juhtmevaba laadimisega laadimiskarpi, mürasummutust, eraldi rakendust täpsemate sätete tarbeks ja puutetundlikku juhtimist, peab vaatama kallimate konkurentide poole.

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi