Tesla hakkab ehitama humanoid roboteid

#robot #tesla
2 min lugemine

Tesla tegevjuht Elon Musk ütles, et ettevõte töötab humanoid roboti kallal ja prototüüp valmib järgmisel aastal. Roboti ehitamine arendab edasi Tesla kogemust automatiseeritud masinatega, mis tehastes juba toimetavad. Samuti tuleb kasuks nii riist- kui tarkvara, mis on Tesla autodes automaatpiloodil juhtimise taga.

 

Elon Musk, kes on korduvalt väljendanud oma hirmu tehisintellekti osas, ütles, et Tesla Bot hakkab olema sõbralik. Masin hakkab olema disainitud nii, et selle eest on võimalik ära joosta ja tõenäoliselt saab inimene temast vajadusel jagu. See hakkab olema 1,7m pikk, kaaluma alla kuuekümne kilogrammi ja näo asemel on ekraan. Ettevõte sees kutsutakse tegelast Optimuseks.

 

 

Robotite mõte on hakata täitma ülesandeid, mis on inimeste jaoks ohtlikud, mehaaniliselt korduvad või igavad, kuid muus mõttes vähemalt esialgu lihtsad. “Ma arvan, et tulevikus hakkab füüsiline töö olema valikuline – kui on soov seda teha, siis saab, aga ei pea,” ütles Musk.

Musk avaldas roboti joonised üritusel, kus tutvustati uusi tehisintellekti ja superarvutite tehnoloogiaid, mille eesmärk on ühel päeval joosta isesõitvates autodes. Laval näidati ka nn mannekeen-versiooni, mis veel ei töötanud.

Tesla ajalugu on täis suurejoonelisi ideesid, mis pole kunagi reaalsuseks saanud, seega jääb igaühe otsustada, kas Tesla Bot kunagi päriselt ilmavalgust näeb. Siiski on Tesla oma praegusel positsioonil just tänu Muski tahtejõule, kirjutab TheVerge. Küsimusele lähiaja plaanide kohta siseneda robotite turule, jättis Musk otsad lahtiseks, öeldes “eks me saame näha”.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.