Tervisemäng Triumf Health on kättesaadav kõikidele lastele Eestis

#psühholoogiline tugi #tervisemäng #Triumf Health
2 min lugemine

Eesti idufirma Triumf Health, mis on loonud teaduspõhise kroonilise haigusega lapsi toetava tervisemängu platvormi, avalikustas koroonaviiruse-spetsiifilise edasiarenduse, mille eesmärk on pakkuda 7-14 aastastele lastele kohest psühholoogilist tuge.

 

Mängus adresseeritakse nii potentsiaalseid eriolukorrast tulenevaid murekohti kui edastatakse ka informatsiooni, kuidas end ja teisi viiruse eest kaitsta.

Koroonaviirusest tingitud eriolukord tekitab stressi ja ebakindlust, samuti on piirangud vähendanud harjumuspäraseid suhteid ning suurendanud survet kogu perele. Koroonaaviirusega seotud ärevus ning teadmatus ei puuduta aga ainult täiskasvanuid. Ka laste igapäevane elu ning rutiin on muutunud – koolis käimine on peatunud, tavapärased huviringid ning trennid ei toimu, sõpradega kohtumine pole lubatud.

Lisaks sellele puutuvad lapsed läbi sotsiaalmeedia ning uudiste kokku suure hulga informatsiooniga, mis võib tekitada muret, segadust või hirmu, muuhulgas ka seetõttu, et lastel on keeruline eristada õiget infot valest. Lastevanemate endi ressursid sealjuures lapsi toetada on arusaadavalt pingule tõmmatud. Olukorras, kus tervishoiuteenuste kättesaadavus on piiratud, on ka oma muredele traditsioonilisel viisil leevenduse otsimine keerukam.

Mäng kui diginõuandja

Läbi tervisemängu pakutava personaalse toe eesmärk on leevendada eriolukorraga kaasnevat stressi ja seeläbi ennetada vaimse tervise probleeme laste seas. Mängukeskkond on lastele turvaline ning intuitiivne viis, kus omandada teadmisi tervisekäitumise, emotsioonidega toimetuleku, probleemilahendusoskuste ning enesejuhtimise kohta. Digilahendus aitab lastel paremini mõista oma aktiivset rolli selles, kuidas nad läbi oma käitumise saavad enda heaolu suurenemisele kaasa aidata. Tervisemängu kohta on eelmisel aastal avaldatud vähihaigete laste seas läbiviidud esmased tulemused mängu potentsiaalsest tõhususest.

Mängu sisu on välja töötatud Triumfi meeskonna psühholoogide poolt koostöös tervishoiu ekspertidega. Terviserakendus Triumf Health (Open) on kättesaadav nii eesti, inglise kui ka vene keeles tasuta läbi Google Play ning peagi ka App Storest. Vajalik on vaid e-posti aadressiga kasutajaks registreerimine, mis võimaldab mängu aktiveerimiskoodi väljastada. Personaalseid andmeid rakendus ei kogu.

Triumf Health on Eesti Terviseklastrisse kuuluv tervisetehnoloogia ettevõte, mis on asutatud eesmärgiga pakkuda lastele eakohast psühholoogilist ja tervisekäitumise tuge läbi mängukeskkonna.

Mängu kasutajaks saab registeerida siin:

(EST): https://bit.ly/2RUR1SL

(RUS): https://bit.ly/2yVsWUW

(ENG): https://bit.ly/2wFgLLe

Mängu saab Google Playst alla laadida siit: https://bit.ly/2wDaYps