Telia videolaenutusse lisandunud „Babülon“ ei jäta külmaks ühtegi vaatajat

#Babülon #telia tv #videolaenutus
3 min lugemine

Telia videolaenutusse on lisandunud uus pilkupüüdev film „Babülon“ („Babylon“), mis lõi selle aasta alguses ka kinodes laineid.

 

Suursugune ja glamuurne linateos viib vaatajad 1920ndate aastate Hollywoodi. Filmi sündmustik hargneb lahti ajal, mil lähenemas on revolutsioon nimega helifilm ning pärast mida pole unelmate linnas miski enam selline nagu varem. Üleöö kerkivad esile uued staarid ning mitmed aastaid säranud tähed langevad unustusehõlma. Kuid ega nad nii kergelt alla anna.

„Babüloni“ on nimetatud väga ambitsioonikaks ja suursuguseks projektiks ning need sõnad on ekraniseeringu puhul igati õigustatud. Kolmetunnine film sisaldab endas absoluutselt kõike ja seda täpselt kirjeldada on üsna raske – „Babülon“ on glamuurne, aga samas robustne; liigutav, aga samas tülgastav; šokeeriv, aga samas etteaimatav.

Kõik see sobitub kokku aga ilusaks ja haaravaks tervikuks, mille professionaalset teostust on lummav vaadata. Ja tõesti lummav! – sest filmi visuaalne keel on äärmiselt põnev ja ilus.

„Babülonis“ on palju meeldejäävat

Film põimib endas kokku fantaasia ja ajaloo – mitmed tegelased põhinevad pärisinimestel, ent nende karaktereid on meelelahutusmaailmale omaselt vürtsitatud ja ringkonda on täiendatud ka väljamõeldud tegelastega. Kes 1920ndate Hollywoodiga hästi kursis on, leiab filmist ilmselt tänu sellele veel ühe kihi, mida avastada.

Kuid põhjalikud eelteadmised ei ole tegelikult üldse nii olulised ning kuigi kolm tundi võib esialgu ehmatavana tunduda, kulgeb film kiirelt ja hoogsalt. Tõsi, mitmel korral tekib tunne, et nüüd saab küll film kohe läbi, ent siis haaratakse sind taas Hollywoodi keerisesse. „Babüloni“ lõpus tekib ilmselt igas vaatajas küsimus, et mida ma siis just õigupoolest vaatasin…

Pärast filmi vaatamist pead vallutavale segadusele pakub konkurentsi ka kõrvu kumisema jääv filmimuusika. Tunnusmeloodia on niivõrd meeldejääv, et saadab filmivaatajat veel ilmselt mitmel päevalgi. Üleüldse võib „Babüloni“ filmimuusika kohta vaid kiidusõnu jagada ning selle eest noppis helilooja Justin Hurwitz ka Kuldgloobuse.

Üle ja ümber ei saa muidugi ka näitlejatest, sest „Babülonis“ on kokku saanud ütlemata kiiduväärt seltskond. Peaosades säravad Brad Pitt, kes toob ekraanil ellu ajale jalgu jääva näitleja Jacki, Margot Robbie, kes kehastab noort amatöörnäitlejat Nelliet ja Diego Calva, kelle tegelaskuju Manny unistab samuti filmimaailma pääsemisest. Viimane neist nimedest on ilmselt vähem tuntud, kuid oma suurepärase rolliga jääb ta ilmselt meelde igale vaatajale.

Film nomineeriti ka kolmele Oscarile.

Filmi „Babülon“ saab tellida Telia TV videolaenutusest,